WTA Sydney: drugi ćwierćfinał Radwańskiej

isia sydney1

Agnieszka Radwańska pokonała Cici Bellis i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Sydney. W największym mieście Australii ciągle ma więc szanse na powtórzenie zeszłorocznego finału.

W pierwszej rundzie Agnieszka Radwańska dość łatwo wyeliminowała Johannę Kontę. Teraz zadanie wydawało się nieco łatwiejsze bowiem jej rywalką była notowana w szóstej dziesiątce rankingu Catherine Bellis. Amerykanka pokonała jednak Polkę w Dubaju więc teraz była okazja do rewanżu.

Agnieszka od początku prezentowała się solidnie. Rywalka nie potrafiła jej niczym zaskoczyć, a sama miała swoje problemy. W szóstym gemie Bellis straciła podanie i Isia prowadziła 4-2. Niestety przydarzył jej się jeden słabszy gem serwisowy i rywalka natychmiast odrobiła straty. Do końca seta obie nie dały już sobie odebrać podania i musiało dojść do tie-breaka. W nim górą okazało się doświadczenie i ogranie krakowianki, która wygrała 7-4.

Na początku drugiego seta nasza reprezentantka zmarnowała pięć break-pointów. Na szczęście wykorzystała okazję i przełamała rywalkę już w gemie otwarcia. Był to początek końca Amerykanki w tym meczu. W jej grze widać było pośpiech, który zawsze jest złym doradcą na korcie. Cierpliwie grająca Radwańska bez problemu to wykorzystała. Na jej konto wędrowały kolejne gemy, a zwycięski marsz zakończyła dopiero przy stanie 6-0. W taki efektowny sposób Isia wywalczyła awans do kolejnego w tym sezonie ćwierćfinału.

Miejmy nadzieję, że w walce o półfinał tym razem najważniejsza nie będzie pogoda i przekładane w związku z tym mecze. Na drodze do najlepszej czwórki stoi teraz będąca w zaskakująco wysokiej formie Camila Giorgi. Włoszka wyeliminowała w dwóch setach faworyzowaną Petrę Kvitovą.