WTA Wuhan: pewny początek Isi

radwańska miami

Agnieszka Radwańska ma na rozkładzie kolejną mistrzynię olimpijską. Kolejna triumfatorka z Rio de Janeiro nie miała większych szans w starciu z Isią. Dzięki temu awansowała ona do trzeciej rundy turnieju w Wuhanie.

Po półfinałowej porażce Agnieszka Radwańska nie obroniła punktów w Tokio. W celu zapewnienia sobie awansu do Masters w Singapurze musiała punktować w Wuhanie gdzie w poprzednim sezonie przegrała w pierwszym meczu. Na początek, w drugiej rundzie jej przeciwniczką była Jekaterina Makarova czyli mistrzyni olimpijska z Rio w grze podwójnej.

W pierwszym secie nie było łatwo chociaż przebieg seta szybko ułożył się pod Polkę. Już w trzecim gemie zaliczyła bowiem przełamanie. Niestety w ostatnim niemal momencie Rosjanka wyrównała straty i od 9 gema gra zaczęła się praktycznie od początku. Radwańska od razu uzyskała jednak przełamanie na 5-4 i nie zmarnowała okazji.

Otwarcie drugiej partii ponownie dla Isi, która tym razem przełamała rywalkę już w pierwszym gemie, a po chwili powiększyła przewagę na 2-0. Makarova mimo szansy na break pointy, ale nie dała rady odebrać serwisu rywalce. Z kolei Agnieszka nie zamierzała nie wykorzystać okazji i dorzuciła drugiego breaka w tym secie znacznie przybliżając się do trzeciej rundy. Polka potwierdziła swoją przewagę gemem serwisowym wygranym na sucho. Po kolejnych błędach przy własnym serwisie Jekaterina Makarova przegrała seta 6-1, a cały mecz 2-0. Na początku turnieju Agnieszka nie musiał wznieść się na wyżyny swoich możliwości, żeby awansować. Oszczędzone siły przydadzą się w kolejnych meczach.

Zwłaszcza, że kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej może ponownie zostać Karolina Woźniacka. Dunka w pierwszej rundzie potwierdziła swoją świetną formę z Tokio gładko wygrywając z Samanthą Stosur. Ciężko sobie wyobrazić, że w drugiej rundzie może przegrać z Kateriną Siniakovą choć oczywiście wszystko się może zdarzyć.