ATP Brisbane: Nishikori, Dimitrov w QF

admin
Nishikori Brisbane 1

Kei Nishikori oraz Grigor Dimitrov awansowali do ćwierćfinału turnieju w Brisbane.

Rozstawiony w turnieju z numerem 2 Japończyk Kei Nishikori pokonał Amerykanina Steva Johnsona 6:4, 7:5 i awansował do ćwierćfinału turnieju Brisbane International presented by Suncorp.
Dla 25-letniego Japończyka był to pierwszy mecz od turnieju Barclays ATP World Tour Finals, gdzie przegrał w półfinale z Novakiem Djokovicem.
„Nowy sezon się rozpoczął i myślę, że gram zdecydowanie lepiej w ostatnich sezonach. Mam więcej pewności siebie, pokonałem w ostatnich latach wielu zawodników z TOP10 rankingu ATP World Tour. Jeżeli będę grał dobry tenis przez cały czas, mam szansę wejść na szczyt.” – powiedział Kei Nishikori po meczu.

Bułgar Grigor Dimitrov (numer 4 w turnieju) awansował do ćwierćfinału turnieju w Brisbane po zwycięstwie nad Francuzem Jeremy Chardym 3:6, 6:4, 7:6(8) po 150 minutach gry.
Bułgar obronił dwie piłki meczowe (przy stanie 4:6 w tie-breaku w trzecim secie) i w ćwierćfinale spotka się ze Słowakiem Martinem Klizanem.