ATP Doha: Awans Ferrera oraz Djokovica

Ferrer Doha 1

David Ferrer oraz Novak Djokovic awansowali do ćwierćfinału turnieju w Doha.

Hiszpan David Ferrer (numer 4 w turnieju) pokonał swojego rodaka Fernando Verdasco 6:3, 6:2 po 78 minutach gry i awansował do ćwierćfinału turnieju Qatar ExxonMobil Open.
Hiszpan najlepszy wynik na kortach twardych w Doha uzyskał w sezonie 2013, kiedy dotarł do półfinału imprezy (porażka z Rosjaninem Nikolayem Davydenko).
Przeciwnikiem Ferrera w ćwierćfinale będzie Niemiec Dustin Brown, który będzie miał okazję do rewanżu na Hiszpanie za zeszłoroczną porażkę… w pierwszej rundzie turnieju w Doha!

Rozstawiony w turnieju z numerem 1 Serb Novak Djokovic pokonał Ukraińca Sergiy Stakhovsky 6:2, 6:1 po 61 minutach gry i również awansował do ćwierćfinału turnieju w Doha.
Jeżeli Serb triumfuje w tym sezonie w stolicy Kataru, powtórzy wynik z roku 2007, kiedy na otwarcie sezonu triumfował na kortach twardych w Brisbane.
Przeciwnikiem Djokovica w ćwierćfinale będzie Chorwat Ivo Karlovic.