Australian Open: Awans Australijczyków

Kokkinakis AO 1

Thanasi Kokkinakis, Sam Groth oraz Nick Kyrgios awansowali do 2 rundy w Australian Open.

Australijczyk Thanasi Kokkinakis (numer 147 ATP) pokonał rozstawionego w turnieju z numerem 11 Łotysza Ernesta Gulbisa 5:7, 6:0, 1:6, 7:6(2), 8:6 po 4 godzinach 7 minutach gry i awansował do drugiej rundy w Australian Open – Australijczyk obronił w tym meczu cztery piłki meczowe.
„Jestem zadowolony z tego jak się czułem fizycznie. To moje najlepsze zwycięstwo w karierze. W zeszłym roku byłem w stanie wygrywać sety z tymi tenisistami, ale nie potrafiłem zakończyć meczu. Wiem, że to było moje dobre zwycięstwo.” – powiedział po meczu Thanasi Kokkinakis.
Przeciwnikiem Kokkinakisa w drugiej rundzie będzie jego rodak Sam Groth (numer 82 ATP), który pokonał Filipa Krajinovica 6:3, 7:6(4), 6:4.

Nick Kyrgios (numer 53 ATP) również awansował do drugiej rundy Australian Open po zwycięstwie nad Argentyńczykiem Federico Delbonisem 7:692), 3:6, 6:3, 6:7(5), 6:3 – dla 19-letniego Australijczyka jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
W zeszłym sezonie Nick Kyrgios dotarł do swojego pierwszego w karierze ćwierćfinału w Wielkim Szlemie – Wimbledonie (porażka z Raonicem).
Przeciwnikiem Australijczyka w drugiej rundzie będzie Chorwat Ivo Karlovic.