Australian Open: Djokovic, Raonic w 3 rundzie

Djokovic AO 10

Novak Djokovic oraz Milos Raonic awansowali do trzeciej rundy Australian Open.

Lider rankingu ATP World Tour – Novak Djokovic, pokonał Rosjanina Andreya Kuznetsova 6:0, 6:1, 6:4 po 84 minutach gry i awansował do trzeciej rundy w Australian Open.
„Pierwsze dwa sety była wspaniałe – ogólnie można powiedzieć, że wykonałem swój plan gry. Wszystko co chciałem dziś zrobić, wykonałem w 100% – serwis, gra z linii końcowej, agresywna gra oraz agresywny odbiór serwisu.” – powiedział po meczu Novak Djokovic.
Przeciwnikiem 27-letniego Serba w trzeciej rundzie będzie rozstawiony w turnieju z numerem 31 Hiszpan Fernando Verdasco, który pokonał Go Soeda 6:3, 6:2, 7:6(3).

Rozstawiony w turnieju z numerem 8 Kanadyjczyk Milos Raonic pokonał Amerykanina Donalda Younga 6:4, 7:6(3), 6:3 i również awansował do trzeciej rundy w Australian Open – dla Kanadyjczyka jest to 130 wygrany mecz rangi ATP World Tour na kortach twardych w karierze.
Przeciwnikiem Raonica w trzeciej rundzie będzie Niemiec Benjamin Becker, który pokonał Australijczyka Lleytona Hewitta 2:6, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2.