ATP Quito: Awans Lorenzi oraz Bellucci

Lorenzi Quito 1

Paolo Lorenzi oraz Thomaz Bellucci awansowali do 2 rundy turnieju w Quito.

Rozstawiony w turnieju z numerem 5 Włoch Paolo Lorenzi pokonał Hiszpana Adriana Menendeza-Maceirasa 4:6, 6:4, 7:6(1) po 139 minutach gry i awansował do drugiej rundy turnieju Ecuador Open Quito – pierwszego w tym sezonie turnieju cyklu „Golden Swing” w Ameryce Łacińskiej.
33-letni Włoch obronił w tym meczu jedną piłkę meczową i w drugiej rundzie spotka się z Kolumbijczykiem Alejandro Falla, który pokonał Brazylijczyka Joao Souza 6:7(3), 6:1, 6:4.

Do drugiej rundy Ecuador Open Quito awansował również rozstawiony w turnieju z numerem 6 Brazylijczyk Thomaz Bellucci, który pokonał reprezentanta gospodarzy Giovanni Lapentti 6:3, 6:7(4), 6:2 po 144 minutach gry – był to pierwszy w tym sezonie wygrany mecz Bellucci.
Giovanni Lapentti to młodszy brat Nicolasa Lapentti – zawodnika, który w sezonie 1999 był sklasyfikowany na pozycji numer 6 w rankingu ATP World Tour.
Przeciwnikiem Brazylijczyka w drugiej rundzie będzie Argentyńczyk Horacio Zeballos.