ATP Rotterdam: Awans Simona i Berdycha

Simon Brisbane 1

Gilles Simon oraz Tomas Berdych zagrają w półfinale turnieju w Rotterdamie.

Francuz Gilles Simon (numer 8 w turnieju) pokonał rozstawionego w turnieju z numerem 1 Szkota Andy Murraya 6:4, 6:2 i awansował do półfinału ABN AMRO World Tennis Tournament – Francuz tym samym przerwał passę…12 porażek z rzędu ze Szkotem!
„To był wspaniały mecz dla mnie – przegrałem z nim wcześniej 12 razy, więc to zwycięstwo jest dla mnie niespodziewane.” – powiedział po meczu Gilles Simon.
Przeciwnikiem Francuza w półfinale będzie Tomas Berdych.

Rozstawiony w turnieju z numerem 3 Czech Tomas Berdych awansował do półfinału ABN AMRO World Tennis Tournament po zwycięstwie nad Francuzem Gaelem Monfilsem 6:1, 6:4 – Czech broni tytułu na kortach twardych w Rotterdamie wywalczonego w zeszłym sezonie.
„To był bardzo dobry mecz. Byłem w stanie dać z siebie coś dodatkowo w porównaniu z ostatnim meczem – taki miałem cel. Trzymałem się planu gry, który okazał się bardzo dobry i jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w dwóch setach.” – powiedział po meczu Tomas Berdych.
Dla Czecha jest to trzeci z rzędu półfinał ATP World Tour w tym sezonie – po Doha ( porażka w finale) oraz Australian Open (porażka w półfinale).

W drugim półfinale spotkają się rozstawiony w turnieju z numerem 2 Kanadyjczyk Milos Raonic (pokonał Sergoy Stakhovsky 2:6, 6:3, 6:4) oraz Szwajcar Stanislas Wawrinka (numer 4 w turnieju), który pokonał Gillesa Mullera 7:6, 6:3.