Roland Garros: Kubot i Melo grają dalej

Kubot Wiedeń

Kolejny zacięty mecz podczas Rolanda Garrosa mają za sobą Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Ponownie jednak dzięki większemu doświadczeniu i spokojowi panowie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo dość pewnie przeszli pierwszą rundę Rolanda Garrosa choć ich rywale postawili solidny opór. W drugiej rundzie sytuacja miała wyglądać podobnie ponieważ po przeciwnej stronie siatki ponownie stanęli zawodnicy kojarzeni z gry singlowej – Guillermo Garcia Lopez i Roberto Carballes-Baena. W swoim pierwszym meczu sprawili niespodziankę eliminując wyżej notowanych Fabio Fogniniego i Simone Bolellego. W starciu z najwyżej rozstawioną parą również mieli chrapkę na sensację.

Długo wzsystko zmierzało do tie-breaka. Polak i Brazylijczyk szukali swoich szans na przełamanie zwłaszcza podczas serwisu młodszego z Hiszpanów. Doczekali się słabszego momentu Carballesa-Baeny w najlepszym dla nich momencie. Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego pomylił się bowiem w 10 gemie, a tym samym zakończył seta. W obu parach widać było, że jeden z zawodników jest w lepszej dyspozycji dnia. Melo wyglądał na ospałego i spóźniał się do wielu uderzeń. Łukasz musiał więc uwijać się jak w ukropie, żeby mecz im nie odjechał. Z kolei u Hiszpanów dominującą rolę odgrywał Garcia Lopez.

Drugi set set przebiegał niemal identycznie jak pierwszy. Oba duety starały się znaleźć swoją szansę i złamać przeciwników. W 10 gemie ponownie serwował Carballes, wszystko zmierzało ku przełamaniu, ale na piłce meczowej w sobie tylko znany sposób pomylił się Żyrafa. Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić i Hiszpanie dwiema bardzo dobrymi zagraniami wyrównali na 5-5. Faworyci wytrzymali jednak presję przy swoim podaniu i przenieśli ją na Garcię Lopeza. Ten nie wytrzymał jej w 12 gemie i Polak z Brazylijczykiem mogli cieszyć się ze zwycięstwa 6-4, 7-5.

W walce o ćwierćfinał zmierzą się z Edouardem Rogerem-Vassilin i Rohanem Bopanną. Będzie to więc ich pierwsze typowo deblowe starcie w tym turnieju.