Next Gen Finals: Hurkacz przegrał na otwarcie

hurkacz brest

Pierwsze koty za płoty… Hubertowi Hurkaczowi nie udało się wygrać swojego pierwszego meczu podczas turnieju ATP Next Gen Finals w Mediolanie. Frances Tiafoe po raz kolejny okazał się za mocny.

Nie tak wyobrażał sobie Hubert Hurkacz swój debiut w Next Gen ATP Finals.  Formuła rozgrywanie meczów w tym turnieju nie wybacza nawet momentu słabszej gry. Naszemu reprezentantowi niestety przytrafił się nie najlepszy początek i Frances Tiafoe odskoczył na 3-1. Nie było już czasu na odrobienie strat i jeden break oznaczał porażkę w 1 secie 4-1.

W drugim secie początkowo trwałą wyrównana walka, a zawodnicy pokazywali coraz lepsze zagrania. Niestety ponownie słabszy gem przydarzył się Hurkaczowi. Wrocławianin stracił do zera podanie w 5 gemie. W szóstym Tiafoe zakończył seta. Amerykanin miał szansę na otwarcie trzeciego seta breakiem, ale Hubert uciekł spod gilotyny niwelując dobrymi zagraniami dwa break pointy. Po tym wydarzeniu wstąpiła w niego nowa wiara. W końcówce tej partii szala w końcu przechyliła się na korzyść Polaka. Przełamanie dało mu zwycięstwo 4-2 i przedłużyło jego nadzieję na zwycięstwo.

4 set był kwintesencją turnieju Next Gen i jego formuły. Serwujący mieli tylko przejściowe i niewielkie problemy przy serwisie, ale nie oglądaliśmy przełamań. Po 6 gemach mieliśmy remis i doszło do tie-breaka. Lepiej rozpoczął go Hubert, który zdobył mini przełamanie, ale niestety stracił je podwójnym błędem. Żaden z rywali nie potrafił zbudować przewagi i oglądaliśmy niezwykle emocjonującą końcówkę. Hurkacz obronił trzy piłki meczowe, a sam miał dwie okazje na wyrównanie stanu meczu. Huberta w decydującym momencie zawiódł jednak serwis. Podwójny błąd przytrafił mu się w najgorszym momencie – przy 10-10. Po chwili dobrym forehandem Tiafoe zakończył mecz.

W decydujących momentach Hubertowi zabrakło doświadczenia i zimnej krwi. Przegrana z Amerykaninem nie oznacza jeszcze odpadnięcia z turnieju. Przed nim kolejne mecze grupowe. Jutro o 14 zmierzy się z Jaume Munarem, a w czwartek zagra ze Stefanosem Tsitsipasem.