Australian Open: Kubot w ćwierćfinale

kubot wimbledon

Łukasz Kubot ponownie zagra w ćwierćfinale Australian Open. Reprezentanci gospodarzy nie sprawili kolejnej niespodzianki i pożegnali się z turniejem.

W 2018 roku Łukasz Kubot dotarł do ćwierćfinału Australian Open gdzie wraz z Marcelo Melo przegrali z Benem McLachlanem i Janem-Lennardem Struffem. W tym roku Polak ponownie znalazł się w najlepszej ósemce choć tym razem towarzyszy mu Horacio Zeballos.

Polsko-argentyńska para w walce o ćwierćfinał mierzyła się z Alexeiem Popyrinem i Blakem Ellisem z Australii, którzy w turnieju głównym znaleźli się dzięki dzikiej karcie. Australijczycy nie zamierzali jednak przestraszyć się bardziej utytułowanych i doświadczonych rywali. Na początku seta obie pary pilnowały swojego serwisu, ale decydujący moment przyszedł w siódmym gemie. Alexei Popyrin nie utrzymał serwisu i Polak z Argentyńczykiem zyskali bezcenną przewagę. Nie dali jej sobie odebrać do końca seta i wyszli na prowadzenie 1-0. Australijczycy nie zamierzali się jednak poddawać.

Mając wsparcie trybun przełamali Kubota w szóstym gemie i wyszli na prowadzenie 4-2. Faworyci błyskawicznie odebrali jednak serwis Ellisowi, a następnie przy podaniu Zeballosa wyrównali stan seta. W momencie, w którym Ellis ponownie stracił serwis w 11. gemie wydawało się, że jest już „pozamiatane” , ale Australijczycy nie zwiesili głowy i przełamali Argentyńczyka doprowadzając do tie-breaka. W nim nie zdołali jednak przechylić szali na swoją korzyść i odpadli z turnieju.

Kolejnych rywali Kubota i Zeballosa wyłoni mecz amerykańskich par: Ryan Harrison i Sam Querrey zmierzą się z Jackiem Sockiem i Jacksonem Withrowem. Ten mecz w sesji wieczornej w Melbourne czyli w okolicy godziny 9.00 czasu polskiego.