Roland Garros: Świątek w IV rundzie!

Michal
iga świątek roland garros

Kolejny świetny mecz w wykonaniu Igi Świątek mogli zobaczyć kibice, którzy postanowili śledzić transmisje z Roland Garrosa. Polka pewnie pokonała Eugenie Bouchard i wyrównała swoje najlepsze w Wielkim Szlemie.

Po pokonaniu Markety Vondrousovej oraz Su-Wei Hsieh w kolejnej rundzie przeciwniczką Igi Świątek była Eugenie Bouchard. Kanadyjka próbuje wrócić do swojej najlepszej dyspozycji, którą prezentowała w 2014 roku. Oczekiwanie nie dobiegło końca bowiem zawodniczka z Warszawy była poza zasięgiem Genie.

Iga od początku prezentowała się bardzo dobrze. Mimo prowadzenia przeciwniczki 40-15 w pierwszym gemie udało jej się zdobyć przełamanie. Po chwili pewnie utrzymała swój serwis. Kanadyjka wybroniła się przed podwójnym przełamaniem, a po chwili udało jej się odrobić stratę. Nieco szczęścia pomogło naszej zawodniczce ponownie odebrać serwis przeciwniczce. Jej gra była bardzo mądra, a do tego całkowicie myliła swoją przeciwniczkę. Iga nie spuściła z tonu i w 9 gemie zakończyła premierową partię po tym jak Bouchard zepsuła forehand.

W drugiej partii zawodniczki ponownie wymieniły się przełamaniami na początku seta, ale później na korcie dominowała już tylko Polka. Posyłała za siatkę skrót za skrótem, a Kanadyjka nie była w stanie dobiegać do tego typu zagrań. Iga wyszła na prowadzenie 4-2, a po chwili dołożyła jeszcze kolejne przełamanie. Set zakończył się w ósmym gemie po tym jak przy drugiej piłce meczowej Bouchard zepsuła backhand.

Mecz trwał 74 minuty. W tym czasie Iga popełniła jedynie 15 błędów notując jednocześnie aż 30 winnerów. W trzech pierwszych meczach warszawianka nie straciła jeszcze seta. W kolejnej rundzie przed Świątek piekielnie trudne zadanie. Jej rywalką będzie prawdopodobnie Simona Halep. Rumunka jest aktualnie drugą rakietą świata, a na koncie ma już dwa tytuły wielkoszlemowe, w tym na kortach Rolanda Garrosa. French Open wygrała w 2018 roku.