Delray Beach: Hurkacz w półfinale

Michal
hurkacz delray beach 1

Drugie zwycięstwo nad zawodnikiem z Ameryki Południowej sprawiło, że Hubert Hurkacz zameldował się w półfinale turnieju w Delray Beach. W obu meczach Polak nie przegrał jeszcze seta.

W pierwszej rundzie z Galanem Riverosem Hubert Hurkacz zaprezentował się bardzo dobrze. Świetnie serwował i returnował i właśnie na taką grę czekali jego kibice także w starciu drugiej rundy z Roberto Quirozem.

Początek meczu nie zwiastował, że Huber może znaleźć się w tarapatach. Zmarnował jednak trzy kolejne szanse na przełamanie w drugim gemie i to się zemściło. Waleczny Ekwadorczyk dzięki swojej dobrej i kryzysowi Polaka wyszedł na prowadzenie 3-1, a następnie 2-4. Nie potrafił jednak dociągnąć prowadzenia do końca seta. Hurkacz zaczął grać zdecydowanie lepiej, a Quiroz przestraszył się chyba ogromnej szansy i w wyniku nerwowej gry popełniał dużo błędów. Ostatnie 4 gemy seta padły łupem turniejowej „4″ i zawodnik z Wrocławia prowadził w setach 1-0.

Mimo zmarnowanej okazji Ekwadorczyk się nie załamał. W drugiej partii obaj długo utrzymywali swoje podanie i niewiele wskazywało na to, że ten impas zostanie przełamany. Seta serwisem rozpoczynał Hubert co oznaczało, że to Quiroz był pod większa presją bo cały czas musiał gonić wynik. W 7 gemie nieoczekiwanie w kłopotach znalazł się Polak, ale wybronił się ze stanu 0-40. W kolejnym gemie z jeszcze większych tarapatów wykaraskał się jego rywal ratując wynik od 0-40. Te zawirowania pokazały, że tie-break wcale nie jest jedynym wyjściem na zakończenie seta. Ciśnienia w 10 gemie nie wytrzymał ponownie zawodnik z Ameryki Południowej. Stracił podanie, co kosztowało go przegranego seta i całe spotkanie. Mecz zakończył się po pięknym backhandzie Huberta.

W walce o finał na drodze Hurkacza stanie Christian Harrison. Amerykanin do turnieju przebijał się przez kwalifikacje, a w głównej drabince pokonał m. in. najwyżej rozstawionego Christiana Garina.