Australian Open: Niespodziewany finał

Mahut Herbert AO 1

W finale gry podwójnej mężczyzn spotkają się Mahut / Herbert oraz Fognini / Bolelli!

Francuzi Nicolas Mahut oraz Pierre-Hugues Herbert pokonali rozstawionych w turnieju z numerem 4 Chorwata Ivana Dodiga oraz Brazylijczyka Marcelo Melo 6:4, 6:7(5), 7:6(5) po 139 minutach gry i awansowali do finału Australian Open w grze podwójnej.
”W dzisiejszym meczu było wiele emocji – niewiele brakowało, abyśmy przegrali ten mecz. Zagraliśmy kilka szczęśliwych uderzeń pod koniec meczu i wygraliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z awansu do finału.” – powiedział po meczu Nicolas Mahut.

Przeciwnikami Francuzów w finale będzie duet włoski – Fabio Fognini oraz Simone Bolelli, którzy pokonali rozstawionych w turnieju z numerem 6 Holendra Jean-Juliena Rojera oraz Rumuna Horia Tecau 6:4, 3:6, 6:3.
”To był bardzo ciężki mecz. Rozpoczęliśmy dobrze, byliśmy agresywni w pierwszym secie i szybko ich przełamaliśmy. Był to jednak bardzo wyrównany mecz. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że po raz pierwszy w karierze awansowaliśmy do finału Wielkiego Szlema.” – powiedział po meczu Simone Bolelli.