Publicystyka

 

Książki o tematyce tenisowej:

Tenis dla Żółtodziobów

Autor:
Faulkner Trish

Opis dystrybutora:
Wiesz z pewnością, kim są Roger Federer i siostry Williams, co to Wielki Szlem i że Wimbledon jest w Anglii. No tak, tego łatwo się nauczyć. Tymczasem ty masz prawdziwe problemy, bo gdy przychodzi do odebrania smecza i zdobywania punktów, nie możesz się oprzeć wrażeniu, że w twojej rakiecie jest więcej dziur niż naciągu…
Nie rezygnuj jeszcze z tenisa! Tenis dla żółtodziobów powie ci wszystko, co musisz wiedzieć, by uprawiać ten fascynujący sport i czerpać z tego mnóstwo satysfakcji.

 

Anatomia w tenisie

Autor:
Roetert E. Paul, Kovacs Mark S.

Opis dystrybutora:
Książka została napisana zarówno dla zawodników wyczynowych, jak i grających rekreacyjnie. Omówiono w niej poszczególne grupy mięśni zaangażowanych w konkretnych ruchach i uderzeniach oraz pokazano, jak je ćwiczyć pod kątem wszechstronnego podejścia do specjalistycznego treningu.
Przy opisie każdego ćwiczenia zamieszczono informacje, w jaki sposób przekłada się ono na udoskonalenie wydajności uderzeń i ruchów na korcie, podkreślono znaczenie rotacji ciała, techniki ruchów i zapobiegania urazom. Na towarzyszących opisom ilustracjach zaznaczono kolorami pierwszo- i drugorzędne mięśnie zaangażowane w każdym ćwiczeniu.

 

Tenis. Doskonal Swoją Grę

Autor:
Littleford John

Opis dystrybutora:
Książka prezentuje niespotykane podejście do nauki gry w tenisa. Począwszy od serwowania, poprzez woleje, do smeczów i lobów, każde uderzenie przedstawione jest wizualnie w pięciu ujęciach-ten „wszechstronny” widok ukazuje dokładne ustawienie stóp, ciała i rakiety a więc z łatwością można przyjąć prawidłową postawę.

 

Młody tenisista

Autor:
Czopik Józef

Opis dystrybutora:
Popularność tenisa jest coraz większa i coraz więcej młodych ludzi trenuje. W związku z tym książka ta jest niezwykle cenna ze względu na jej walory metodyczne, edukacyjne i profilaktyczne. Jest to opracowanie popularnonaukowe, stanowiące rodzaj poradnika. Autor przedstawia w nim specyfikę treningu tenisa oraz omawia przeciążenia narządu ruchu występujące u dzieci i młodzieży uprawiających ten sport. Publikacja jest przeznaczona dla trenerów tenisa, lekarzy sportowych, fizjoterapeutów, lekarzy rodzinnych i rodziców.

 

Tenis dla Bystrzaków

Autor:
McEnroe Patrick

Opis dystrybutora:
Dowiedz się więcej, a lepiej zagrasz! Nadchodzi nowy mistrz białego sportu! Oczyma wyobraźni widzisz już swoją nową piękną rakietę ? Mocny naciąg, lekka rama, idealnie leżący w dłoni uchwyt. Bierzesz precyzyjny zamach i nienagannym smeczem ścinasz zagraną przez rywala górną piłkę. Tłumy na trybunach szaleją, gdy odbierasz błyszczący puchar i pozdrawiasz zachwyconych sponsorów. A może wolisz pozostać na swoim podwórku i gromić przeciwników na korcie lokalnego klubu sportowego? Nie ma znaczenia, jak wysoko nad siatką szybują Twoje marzenia, ten wielkoszlemowy przewodnik po tenisie zapozna Cię z taktykami i strategiami, dzięki którym będziesz grał jak profesjonalista.

 

Tenis: Wewnętrzna gra

Autor:
Gallwey Timothy W.

Opis dystrybutora:
Szczytową dyspozycję w tenisie, tak samo jak w każdym innym sporcie, osiąga się, kiedy umysł jest całkowicie skupiony i pozostaje w harmonii z tym, co robi ciało. Kluczem do „wewnętrznej gry”, czyli lepszej gry w tenisa jest sztuka osiągania koncentracji w stanie relaksu, dzięki której możemy grać na 100% możliwości bez udziału myśli.
„Wewnętrzna gra” (INNER GAME) to gra, która toczy się w umyśle zawodnika. Jej celem jest pokonanie takich ulotnych przeciwników jak: nerwowość, dekoncentracja czy brak wiary w siebie.
W swym międzynarodowym bestsellerze Timothy Gallwey prezentuje doskonalone przez długie lata swojej kariery ćwiczenia umysłu, w których czerpie garściami z filozofii Zen oraz psychologii. Jego bezpośredni, zwięzły styl, znakomite przykłady oraz anegdoty pomogą graczom niezależnie od poziomu ich zaawansowania.

 

Tenisowe przygody Radka i Kuby

Autor:
Preisler Dariusz M., Filipiak Michał

Opis dystrybutora:
„Tenisowe przygody Radka i Kuby” są zabawną, pełną przygód i zaskakujących zwrotów akcji ilustrowaną historią o dwóch chłopcach, którzy pokochali Tenis.
Książka traktuje o miłości do sportu, przyjaźni i radości z gry. O uczciwej rywalizacji i postępowaniu fair play. Opowieść może także pomóc rodzicom zrozumieć arkana tenisowej edukacji opartej na zasadach programu Polskiego Związku Tenisowego „Tenis 10”, który objął książkę swoim oficjalnym patronatem.

 

Tenis – Przewodnik gracza

Autor:
Opracowanie zbiorowe

Opis dystrybutora:
Książka ta pomoże ci zdobyć solidne podstawy lub udoskonalić uderzenia z głębi kortu, woleje, serwisy, loby jak również rozwinąć strategię gry deblowej. Znajdziesz w niej dogłębną analizę techniki uderzeń oraz prezentację ćwiczeń stosowanych przez zawodowych tenisistów, ćwiczeń na precyzję, strategię, grę pod presją, pracę nóg i wiele innych.
Przejrzysty i atrakcyjny graficznie format oraz ponad 250 kolorowych zdjęć i schematów sprawia, że skomplikowane zagadnienia tenisowe stają się zrozumiałe i łatwe do zastosowania w praktyce.

 

Tenis

Autor:
Romer Adam

Opis dystrybutora:
Książka dla osób, które chcą nauczyć się grać w tenisa, ale także dowiedzieć więcej o tej dyscyplinie, jej historii, rozgrywanych międzynarodowych turniejach i sławnych zawodnikach.
W tenisa można zacząć grać w każdym wieku. Poradnik omawia poszczególne fazy najważniejszych uderzeń tenisowych, taktykę gry, zwiera również wskazówki, jaka rakietę kupić, w co się ubrać i gdzie grać.

 

Tenis. Poradnik Nowoczesnego Gracza

Autor:
Rich Sue

Opis dystrybutora:
Tenis. Poradnik nowoczesnego gracza, pióra jednej z czołowych w świecie instruktorek tenisa, to z pewnością niezbędny przewodnik dla entuzjastów tego sportu na każdym poziomie. Sue Rich zaczyna wykład od podstaw tenisa dla początkujących a kończy na arkanach techniki i taktyki, przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych graczy. W poradniku omówiono wszystkie zagadnienia związane z tenisem; 350 barwnych fotografii oraz rysunków ułatwia zrozumienie problemu. Tenis. Poradnik nowoczesnego gracza łączy proste ćwiczenia krok po kroku z programami treningowymi, które wprowadzają we wszystkie aspekty gry.

 

Go Tenis

Autor:
Flichtbeil Rolf

Opis dystrybutora:
Podręcznik do nauki gry w tenisa z 30-minutowym instruktażowym filmem DVD w polskiej wersji językowej.
Książka prezentuje naukę gry w tenisa krok po kroku, zawiera wskazówki jak doskonalić swoje umiejętności. Najważniejsze manewry objaśniają załączone fotografie. Dołączony film DVD szczegółowo demonstruje technikę gry w tenisa.

 

Tenis

Autor:
Drewett Jim

Opis dystrybutora:
Poradnik pokaże Ci, jak krok po kroku wspiąć się na wyżyny sportowych umiejętności. Jasne zapoznanie z zasadami sportu. Fotografie ilustrujące krok po kroku zdobywanie trudnych umiejętności. Odkryj właściwą drogę do utrzymania dobrej kondycji. Dowiedz się, w jaki sposób słynni tenisiści dotarli na sam szczyt.

 

Cała Prawda o Wygrywaniu

Autor:
Tom Veneziano

Opis dystrybutora:
Książka Toma Veneziano nie jest zachętą do zmiany techniki gry, lecz do zmiany myślenia. Nie opisuje perfekcyjnych uderzeń czy też doskonałej techniki, jest za to podręcznikiem właściwego podejścia psychologicznego, charakteryzującego największych mistrzów tenisa.

 

 

 

Biografie:

Andy Murray – Niezwykła historia

Autor:
Hodgkinson Mark

Opis dystrybutora:
Interesująca, napisana barwnym językiem biografia drugiego w rankingu ATP tenisisty, złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 i zwycięzcy Wimbledonu 2013 Historia nadzwyczajnej kariery chudzielca ze Szkocji – kraju przedstawionego w jednym ze skeczów Monty Pythona jako kolebka „narodu, który najgorzej gra w tenisa”. Chłopak ten został pierwszym brytyjskim wielkoszlemowym czempionem w grze pojedynczej mężczyzn po 76 latach, kończąc w ten sposób oczekiwanie brytyjskich kibiców na następcę Freda Perry’ego. Andy Murray osiągnął swój cel po długiej i ciężkiej walce. Przyszło mu współzawodniczyć z takimi asami jak Roger Federer, Rafa Nadal i Novak Djoković, a ostatnio także ze wschodzącą polską gwiazdą, Jerzym Janowiczem. Wcześniej Andy przegrał pierwsze cztery finały Wielkiego Szlema, do których udało mu się dotrzeć, i zaczął wątpić, czy kiedykolwiek zdoła zrealizować życiowe ambicje. Żaden inny tenisista nie grał nigdy z podobnym brzemieniem oczekiwań kibiców swojego kraju, ani też nie był tak drobiazgowo rozliczany z każdego wybuchu wściekłości na korcie, z każdego włoska w brodzie i z każdego słowa wypowiedzianego przez jego matkę – nie mówiąc już o latach walki z fałszywym przekonaniem, że nienawidzi Anglii i Anglików. Jak udało mu się osiągnąć stan równowagi – i zacząć zwyciężać?

 

Open. Autobiografia tenisisty

Autor:
Agassi Andre

Opis dystrybutora:
Poruszające wspomnienia jednego z najlepszych tenisistów w historii, opowieść o niezwykłym życiu niezwykłej osoby. Andre Agassi urodził się, by grać i wygrywać w tenisa. Ten wymyślony przez surowego i porywczego ojca plan realizował konsekwentnie już od czwartego roku życia. Jako dwudziestodwulatek wygrał pierwszy turniej wielkoszlemowy w Wimbledonie, zdobył sławę i bogactwo. Święcąc triumfy w dyscyplinie, której nienawidził, Agassi był często nieszczęśliwy i zagubiony. Wyznaje to w autobiografii, opisując swoje życie balansujące między autodestrukcją i perfekcjonizmem. Przyznaje się w niej do porażek, takich jak niszcząca depresja, groźny epizod z narkotykami, nieudane pierwsze małżeństwo z aktorką Brooke Shields. Z bolesną szczerością opowiada o peruce, którą zakładał, aby nie niszczyć swego kortowego wizerunku. Z czułością – o wielkiej romantycznej miłości, która zakończyła się ślubem ze znakomitą tenisistką Stefanie Graf. Z pasją i fotograficzną dokładnością – o wszystkich ważnych meczach, aż po ten kończący jego karierę w 2006 r. Z dumą – o fundacji charytatywnej wspierającej kształcenie dzieci z trudnych środowisk, której jest założycielem i niezmordowanym opiekunem

 

Roger Federer. Najwspanialszy

Autor:
Bowers Chris

Opis dystrybutora:
Sława Rogera Federera nie ogranicza się wyłącznie do sympatyków tenisa – uważany za najlepszego zawodnika w dziejach dyscypliny, jest jedną z najbardziej znanych postaci w całym szeroko pojętym świecie sportu. Mimo zdobycia rekordowej liczby siedemnastu tytułów Wielkiego Szlema, nie zwalnia tempa i wciąż sięga po kolejne trofea. Jednak nie kwapi się do pisania wspomnień, w tej dyscyplinie ustępując pola biografistom. Książka o Federerze, napisana przez Chrisa Bowersa, znanego sportowego biografa i poliglotę, pełna jest istotnych informacji, jak również rozmaitych emocji związanych z dotychczasową karierą wybitnego sportowca: od jego pierwszych, jeszcze niepewnych uderzeń rakietą, przez lata nauki w szkole tenisa we francuskojęzycznej części Szwajcarii, po okres niezakłóconej dominacji i późniejsze wahania formy. Pokazuje, jak przebiegał jego rozwój, prezentuje miejsce szwajcarskiego sportowca w historii tenisa, ale także opisuje jego charakter i opowiada o życiu prywatnym tenisisty, który stworzył szczęśliwą rodzinę i jest dumnym ojcem bliźniaczek.

 

Rafa

Autor:
Nadal Rafael, Carlin John

Opis dystrybutora:
Rafael Nadal, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa, odsłania tajniki mistrzowskiej gry i opowiada o swoim prywatnym życiu. Wspomagany przez znakomitego dziennikarza Johna Carlina Nada zabiera czytelników w podróż przez swoje życie, obfitującą w momenty dramatyczne i chwile triumfów, a towarzyszą mu szczerość, odwaga i inteligencja. Podczas tej podróży zawsze mamy w zasięgu wzroku to, co stanowi dla niego największą wartość: miłość rodziny. Wszystko zaczyna się na Majorce, gdzie złączeni silnymi rodzinnymi więzami Nadalowie mieszkają od pokoleń. Trenujący pod nadzorem wuja Toniego od kiedy skończył cztery lata, uczony przez rodziców pokory i szacunku, hołubiony przez wielopokoleniową rodzinę, Rafa Nadal z zawrotną prędkością osiąga kolejne szczeble kariery. Między innymi jako najmłodszy tenisista w historii zwycięża we wszystkich czterech turniejach Wielkiego Szlema. Mimo że w ciągu zaledwie dziesięciu lat stał się gwiazdą światowego tenisa, Rafa pozostaje niezwykle skromnym człowiekiem i wciąż niezmordowanie pracuje, będąc wzorem do naśladowania dla wszystkich, nie tylko sportowców.

 

Umysł mistrza. Autobiografia

Autor:
Sampras Pete, Bodo Peter

Opis dystrybutora:
Siedmiokrotny mistrz Wimbledonu, światowy numer jeden przez rekordowe 286 tygodni z rzędu, najmłodszy tenisista, który wygrał US Open. Pete Sampras to niezaprzeczalnie jeden z największych tenisistów w dziejach dyscypliny. Tajemniczy w życiu prywatnym, na korcie dawał z siebie wszystko, ale i z tym się nie obnosił. Po raz pierwszy Pete opowiada o swoich osobistych doświadczeniach, o dążeniu do osiągnięcia celu i presji gry na oczach medialnej machiny żądnej czegoś więcej niż sportowa doskonałość.

 

Borg, McEnroe i złota era tenisa

Autor:
Tignor Stephen

Opis dystrybutora:
Nikomu nie przyszło do głowy, że właśnie kończy się epoka, którą w znacznej mierze tworzyli Borg i trzej pozostali półfinaliści US Open 1981: McEnroe, Jimmy Connors i Vitas Gerulaitis. Wcześniej, przez niemal sto lat trawniki kortów zarezerwowane były dla zamożnych amatorów, dżentelmenów. W 1968 r. do gry dopuszczono zawodowców, co na zawsze odmieniło jej oblicze. Na lata 70. przypadł zaś tenisowy boom. Dzięki charyzmatycznym młodym graczom przybywało tenisistów, a dyscyplina sięgnęła szczytów popularności. Ostatni turniej owej złotej ery – US Open 1981 – stał się kanwą do przedstawienia życia i kariery tenisistów, dzięki którym tak bardzo zapadła ona ludziom w pamięć. Szweda zwanego Lodowym Borgiem, skrzętnie ukrywającego kipiące w nim emocje. McEnroe, nieznośnego geniusza i „zabójcy” idola. Dzieciaka z robotniczych dołów – Connorsa, który piekielnymi uderzeniami obdzierał piłkę ze skóry. Ilie Năstase, rumuńskiego błazna, przekraczającego granice przyzwoitego zachowania i smaku. Gerulaitisa, czarującego nowojorczyka, stałego bywalca Studia 54. I Ivana Lendla, czeskiego robota, zwiastuna dynamicznej przyszłości tenisa.

 

O Fibaku – Moja Gra

Autor:
Passent Daniel

Opis dystrybutora:
Biografia Wojciecha Fibaka – przedstawiająca go zarówno jako sportowca, ale też i biznesmena i kolekcjonera dzieł sztuki, a także światowca, przyjaciela sław.

 

Justine Henin–Hardenne. Szczęście Znalezione na Korcie

Autor:
Haumont Patrick

Opis dystrybutora:
Autor książki przedstawia karierę, najlepszej obecnie tenisistki świata, Belgijki Justine Henin – Hardenne. Wspinając się na tenisowe szczyty Justine przeżyła chwile smutku i radości, poznała smak zwycięstwa i porażki. Ta książka opowiada historię jej tenisowej kariery, przedstawia ją jako kobietę i młodą mężatkę.
Justine nie jest maszyną zdobywającą punkty, to tenisistka o ciekawej osobowości. Pozycję tę powinni przeczytać przede wszystkim ojcowie, których oczekiwania są zbyt duże, matki, które – jak nikt inny – potrafią zrozumieć swe dzieci, a także młodzi ludzie, którym marzą się tenisowe sukcesy. Książka godna polecenia również trenerom, tenisistom, i kibicom „białego sportu”.

 

Stadion zachodzącego słońca. Bohdan Tomaszewski

Autor:
Tomaszewski Krzysztof Logan

Opis dystrybutora:
Bestsellerowa biografia najsłynniejszego polskiego dziennikarza. Blisko dwieście unikatowych fotografii i zarazem portret pokolenia: ułanów, żołnierzy AK, intelektualistów, mistrzów sportu. Najwięcej o tenisie, ponieważ Tomaszewski jest wybitnym znawcą tematu. Książka o pasji życia, dekalogu wartości odchodzącej generacji, ideałach naszych dziadków. Ta książka to zarazem fantastyczny scenariusz na film. Mógłby go zrobić Roman Polański, Milos Forman lub Clint Eastwood.

 

 

 

Czasopisma o tematyce tenisowej:

Tenis

Miesięcznik „Tenis” to najstarszy istniejący magazyn poświęcony tenisowi ziemnemu w Polsce. Na początku był kwartalnikiem, następnie dwumiesięcznikiem, a od 2003 roku jest wydawany co miesiąc.

Magazyn zawiera informacje poświęcone rozgrywkom tenisowym w Polsce i na świecie, interesujące artykuły, wywiady ze znanymi zawodnikami i zawodniczkami, ciekawostki ze świata tenisa, testy sprzętu tenisowego, sylwetki tenisowych gwiazd.

 

Tenis Klub

W magazynie znajdziemy co miesiąc sporo ciekawych zdjęć, obszerne i interesujące artykuły, relacje ze światowych kortów, testy sprzętu, sylwetki zawodników, wywiady.

Magazyn zawiera również rubrykę przeznaczoną dla fanów squasha i badmintona.

 

 

 

 

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności. W przypadku braku zgody na wykorzystywanie plików cookies, należy dokonać zmiany ustawień dotyczących zapisu plików cookies. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak, zgadzam się