ATP Monte Carlo: faworyci nie zawiedli

rnadal

Główni faworyci w komplecie przebrnęli drugą rundę zmagań w Monte Carlo. W pierwszych grach na mączce żaden nie miał jednak łatwego zadania.

Najwyżej rozstawiony – Andy Murray mierzył się z nieobliczalnym Gillesem Mullerem. Luksemburczyk postawił liderowi rankingu bardzo trudne warunki. Jego zaciekły opór nie pozwolił mu jednak nawet na ugranie seta. 10 zdobytych gemów w takim meczu nie przynosi mu jednak wstydu.

Jeszcze więcej napracować się musieli kolejni zawodnicy, którzy jednym tchem wymieniani są wśród potencjalnych zwycięzców. Rafael Nadal zaczął perfekcyjnie swoje starcie z Kyle’m Edmundem. Wygrana 6-0 zwiastowała szybki koniec tego meczu. Brytyjczyk jednak nie załamał się i w połączeniu z obniżeniem poziomu gry przez Hiszpana zdołał wyrównać. W trzeciej partii wszystko wróciło jednak na znane tory i to Rafa dzięki przełamaniu awansował do trzeciej rundy.

Trzy sety musiał także rozegrać Stan Wawrinka. Szwajcar także dość łatwo wygrał pierwszego seta, ale Jiri Vesely odgryzł mu się w drugiej partii. Czech jednak w decydującej partii w najważniejszych momentach musiał uznać wyższość swojego rywala i pożegnać się z kortami w Monte Carlo.

Problemów z pokonaniem Robina Haasa nie miał za to Dominik Thiem. Austriak oddał rywalowi 5 gemów i może już myśleć o następnym rywalu.