ATP Szanghaj: będą szlagierowe mecze

delpo szanghaj

Rozstrzygnięcia ćwierćfinałowe w Szanghaju sprawiły, że starcia półfinałowe zapowiadają się fascynująco. Miejmy nadzieję, że kontuzja nie pokrzyżuje tych planów.

Jako pierwszy awans do najlepszej czwórki wywalczył Marin Cilić. Chorwat mierzył się z Albertem Ramosem i był zdecydowanym faworytem. Hiszpan próbował nawiązać walkę, ale w najważniejszych momentach to wyżej klasyfikowany zawodnik zadawał decydujące ciosy i zdobywał przełamania. Ostatecznie Ramos ugrał 7 gemów i na etapie ćwierćfinału zakończył swój występ.

Półfinałowym rywalem Cilicia będzie lider rankingu singlowego - Rafael Nadal. Hiszpan od dawna jest niepokonany, ale przejście ćwierćfinału nie było dla niego kolejnym spacerkiem. Grigor Dimitrov postawił bardzo trudne warunki. W pierwszym secie o jedno przełamanie górą był Rafa, ale Bułgara to nie załamało. W drugim walczył do samego końca i przyniosło to oczekiwany przez niego skutek. Wygrany tie-break pozwolił mu wyrównać stan meczu. W decydującej rozgrywce zawodnik z Majorki nie pozwolił już sobie na chwile słabości i pewnie triumfował 6-3 odnosząc 15. zwycięstwo z rzędu.

Trzecie miejsce w półfinale zajął Juan Martin del Potro. Argentyńczyk mierzył się z rewelacyjnie spisującym się w tym turnieju Victorem Troickim. Serb w pierwszym secie potwierdził, że jego wcześniejsze wyniki nie były wynikiem szczęścia. Przełamał Delpo i wygrał pierwszego seta. Później jednak do głosu doszedł Messi argentyńskiego tenisa. Pewne zwycięstwo 6-1 pokazało, że del Potro myśli o powtórzeniu wyniku z 2013 roku gdzie dopiero w finale powstrzymał go Novak Djoković. Również trzeci set padł łupem rosłego zawodnika i awansował on do półfinału. Nie do końca był w tanie się cieszyć ponieważ po jednej z akcji upadł na lewy nadgarstek, który był powodem jego długiej przerwy od tenisa. Dokończył jednak mecz, a lekarze wykluczyli poważny uraz. Nie wiadomo jednak czy da radę powalczyć o finał, a decyzję podejmie dopiero jutro.

Na jego decyzję na pewno będzie czekał Roger Federer bo to on ma być jego przeciwnikiem w półfinale. Szwajcar czeka na okazję do rewanżu za porażkę w ćwierćfinale Australian Open. Swoje zadanie w piątek wykonał w sposób wzorowy. Jego przeciwnikiem był Richard Gasquet więc miłośnicy jednoręcznego backhandu mieli prawdziwą ucztę. W pierwszym secie wyrównana walka trwała niemal do samego końca. W samej końcówce przełamanie zaliczył jednak Szwajcar i to on prowadził w tym meczu. W drugim również dołożył przewagę breaka i po dobrej grze awansował do półfinału.