Australian Open: Hsieh eliminuje Radwańską

Aga Sydney 2018

Su-Wei Hsieh po pokonaniu Garbine Muguruzy postarała się o kolejną niespodziankę. Niestety tym razem jej ofiarą padła Agnieszka Radwańska. Polka nie awansowała więc do IV rundy Australian Open.

Agnieszka Radwańska mecz III rundy rozpoczęła tak jak poprzednie czyli od straty serwisu. Su-Wei Hsieh nie udało się jednak odskoczyć bowiem Polka szybko odrobiła przełamanie. Niestety to było wszystko na co pozwoliła jej w tym secie Tajwanka. Później na korcie dominowała Azjatka, która bardzo dobrze wykorzystywała geometrię kortu, żeby zmusić naszą reprezentantką do biegania. Wszystkie pozostałe gemy zostały zapisane na konto Hsieh. Mieliśmy więc powtórkę z rozrywki bowiem w poprzednich dwóch meczach Isia także przegrywała pierwsze sety 2-6.

Ponownie jej gra zdecydowanie uległa poprawie w drugiej partii. Jej gra wyglądała zdecydowanie lepiej i na korcie rozgorzała walka. Dwie akcje wygrane przez Isię będą na pewno faworytami do nagrody zagrania roku. W mediach społecznościowych zachwycała się nimi Andrea Petković. Wirtuozerska momentami gra Radwańskiej nie wybiła jednak z uderzenia Hsieh. W szóstym gemie zaliczyła przełamanie, które okazało się być przełomowym momentem tego seta. Isia nie zdołała już odrobić straty i przegrała cały mecz w niecałe 100 minut.

Teraz przed Agnieszką chwila odpoczynku. Z kolei Hsieh czeka teraz nie lada wyzwanie. Zagra bowiem z Andżeliką Kerber, która w tym roku jeszcze nie przegrała żadnego z 12 meczów. W III rundzie nie dała szans Marii Szarapowej.

Sobota generalnie nie była dobrym dniem dla polskich tenisistek. Swoje mecze w deblu przegrały bowiem Alicja Rosolska i Magda Linette.