Australian Open: dzień pierwszy

angie melbourne

W kobiecym Australian Open za nami pierwszy dzień. Nie obeszło się bez niespodzianek bowiem kilka rozstawionych już pożegnało się z rozgrywkami.
Jako pierwsza awans do drugiej rundy wywalczyła mistrzyni olimpijska Monica Puig. Portorykanka oddała tylko jednego gema Patricii Tig. Był to klasyczny przypadek meczu bez historii. Największą niespodzianką dnia było odpadnięcie Simony Halep. Turniejowa „4″ na korcie zmagała się nie tylko z Shelby Rogers, ale także z doskwierającą jej kontuzją. W efekcie odpadła z turnieju po pierwszym meczu już po pierwszej rundzie. Turniej singlowy zakończył się także dla Roberty Vinci. Włoszka w dwóch setach uległa Coco Vandeweghe. Wyrównana walka trwała tylko w drugim secie, który zakończył się w tie-breaku.

Swoje problemy miała za to Andżelika Kerber bardzo pewnie wygrała pierwszego seta z Lesią Tsurenko i wydawałoby się, że wszystko skończy się bardzo szybko. Ukrainka jednak zaskoczyła faworytkę i wyrównała. W trzeciej partii wszystko wróciło do normy i nie doszło do największej niespodzianki w turnieju. Niemka zrobiła pierwszy krok w stronę obrony tytułu. Bez problemów swoje mecze wygrały Hiszpanki. Zarówno Garbine Muguruza jak i Carla Suarez triumfowały w dwóch setach. Gładko pierwszą rundę przebrnęły też Elina Svitolina i Eugenie Bouchard.

Zaskoczeniem była za to łatwa porażka Darii Kasatkiny. Rosjanka, która niedawno pokonała Andżelikę Kerber nie dała rady Shuai Peng. Pierwszego seta Chinka wygrała 6-0.