WTA Auckland: Isia w ćwierćfinale

radwańska auckland

Agnieszka Radwańska zameldowała się w ćwierćfinale turnieju w Auckland. Dwa zwycięstwa z rzędu w Nowej Zelandii są pierwszym zwiastunem lepszych czasów dla naszej zawodniczki.

Po pokonaniu w pierwszej rundzie Beatriz Haddad Mai kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej była Taylor Townsend. Polka była oczywiście faworytką tego meczu, ale na początku sezonu forma zawodniczek jest trudna do przewidzenia.

W czwartym gemie Isia zanotowała pierwsze przełamanie i kontrolowała przebieg spotkania. Z równowagi nie wytrąciła ją nawet przerwa, która została wymuszona przez opady deszczu. Po 20 minutach zawodniczki wróciły jednak na kort, a Amerykanka po raz drugi oddała podanie. Agnieszka nie wykorzystała pierwszej szansy na zakończenie seta przy swoim serwisie pozwalając rywalce odrobić część strat. Nie pozwoliła jednak na ich całkowite zniwelowanie i zakończyła seta wynikiem 6-3.

Druga partia zaczęła się idealnie dla Radwańskiej, która najpierw zanotowała breaka, a następnie miała szansę na kolejnego. Townsend uciekła jednak spod gilotyny i uratowała gema, który pozwolił jej pozostać w grze. Poprawiła poziom swoich zagrań i niespodziewanie wyrównała na 2-2. Kolejny raz szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę wyżej klasyfikowanej tenisistki w siódmym gemie. Kolejne przełamanie nie załamało jednak Amerykanki, która dogoniła Isię na 5-5. Wtedy jednak ponownie zawiodła przy swoim podaniu i Polka stanęła przed kolejną szansą na zamknięcie meczu przy swoim serwisie. Nie zadrżała jej ręka i swoim firmowym skrótem zakończyła tę rywalizację.

W starciu o półfinał naszą zawodniczkę czeka starcie z rodaczką Townsend – Sachią Vickery, która do turnieju głównego dostała się przez eliminacje. Pokonała w nich między innymi Magdalenę Fręch więc Isia będzie miała szansę na pomszczenie młodszej koleżanki.