WTA Miami: zwycięski początek Radwańskiej

Isia IW

Od zwycięstwa zmagania w Miami rozpoczęła Agnieszka Radwańska. Za nią jednak ciężka przeprawa z rywalką, a także z opadami deszczu, które przerwały pojedynek.

Pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA Premier Mandatory w Miami była Qiang Wang (58 WTA). Chinka w pierwszej rundzie pokonała Donnę Vekić więc zanosiło się na ciężki pojedynek. Od początku serwis nie był najmocniejszą bronią zawodniczek. Jako pierwsza złamała się Wang, ale błyskawicznie odrobiła stratę. Polka ponownie wyszła na prowadzenie, tym razem 5-2, ale i to nie wystarczyło na waleczną Azjatkę. Ponownie doprowadziła do remisu, a przy stanie 6-5 dla Isi obroniła piłkę meczową. Udało jej się jednak doprowadzić do tie-breaka, w którym jednak to Radwańska była górą. Szybko zdobyła przewagę 6-1 i stało się jasne, że mimo problemów z zakończeniem ten set padnie jej łupem.

Przy stanie 1-0 dla Chinki w drugim secie zaczął padać deszcz  i zawodniczki musiały opuścić kort. Przymusowa przerwa bardzo dobrze podziałała na Radwańską, która wróciła odmieniona. Najpierw dogoniła Wang, a następnie wygrywając wszystkie pozostałe gemy nie dała jej szansy na nawiązanie walki. Tak pewny triumf zatarł nieco problemy z pierwszej partii, ale w dalszych meczach Agnieszkę czekają spore kłopoty. Kolejną rywalką Polki będzie Mirjana Lucić-Baroni, a więc nadarzy się okazja do rewanżu za porażkę w Australian Open.