ATP Zagrzeb: Seppi oraz Granollers w QF

Seppi AO 1

Andreas Seppi oraz Marcel Granollers awansowali do ćwierćfinału turnieju w Zagrzebiu.

Rozstawiony w turnieju z numerem 5 Włoch Andreas Seppi pokonał Brytyjczyka Jamesa Warda 7:5, 6:7(4), 6:3 i awansował do ćwierćfinału PBZ Zagreb Indoors na kortach twardych w Zagrzebiu.
„Nie miałem dziś zbyt wiele energii – czułem się trochę słaby. Nie czułem, że jestem w stanie grać agresywnie, przez co dałem mu zbyt wiele miejsca do gry. Mimo wszystko jestem zadowolony z awansu i postaram się poprawić swoją grę w kolejnym meczu.” – powiedział po meczu Andreas Seppi.
Przeciwnikiem Włocha w ćwierćfinale będzie Ricardas Berenkis, który pokonał Gillesa Mullera 3:6, 7:6(5), 6:4.

Rozstawiony w turnieju z numerem 8 Hiszpan Marcel Granollers pokonał Chorwata Ivana Dodiga 7:6(8), 4:6, 6:3 i również awansował do ćwierćfinału PBZ Zagreb Indoors.
„To był bardzo ciężki pierwszy set – dla mnie bardzo ważnym było wygrać tego seta. Jestem szczęśliwy z awansu do ćwierćfinału.” – powiedział po meczu Marcel Granollers.
Porażka Dodiga oznacza, że po raz pierwszy w historii turnieju… żaden reprezentant Chorwacji nie znalazł się w ćwierćfinale.
Przeciwnikiem Hiszpana w ćwierćfinale będzie Igor Sijsling, który pokonał Adriana Mannarino 7:6(3), 4:6, 6:1.