WTA Miami: Petkovic – Suarez Navarro w półfinale

Petkovic Miami 1

Andrea Petkovic oraz Carla Suarez Navarro zagrają w półfinale Miami Open.

Niemka Andrea Petkovic  (numer 9 w turnieju) pokonała Czeszkę Karolinę Pliskova 6:4, 6:2 i awansowała do półfinału Miami Open – dla Niemki jest to czwarty półfinał w karierze w tak dużym turnieju, po Miami 2011 (porażka w półfinale z Maria Sharapova), Pekinie 2011 (porażka w finale z Agnieszką Radwańską) oraz Roland Garros 2014  (porażka w półfinale z Simona Halep).

„Grałam bardzo dobrze na początku, ale po jednej stronie kortu nie widziałam piłki przy serwisie ze względu na słońce. Karolina również dobrze zaczęła mecz, ale pod koniec seta miałam więcej szczęścia, a w drugim secie zaczęłam grać lepiej.” – powiedziała po meczu Andrea Petkovic.

Carla Suarez Navarro  (numer 12 w turnieju) awansowała do półfinału Miami Open po zwycięstwie nad Amerykanką Venus Williams (numer 16 w turnieju) 0:6, 6:1, 7:5 – dla Hiszpanki jest to pierwszy w karierze półfinał turnieju rangi Premier Mandatory.

„To był szalony mecz, szalone dwa pierwsze sety, a Venus grała niesamowicie. Ja rozpoczęłam mecz trochę nerwowo, ale jestem zadowolona, że udało mi się wrócić do meczu po przegraniu pierwszego seta.” - powiedziała po meczu Carla Suarez Navarro.