ATP Miami: Murray, Berdych w ćwierćfinale

admin
Murray Indian Wells 1

Andy Murray oraz Tomas Berdych  awansowali do ćwierćfinału Miami Open presented by Itau.

Szkot Andy Murray pokonał Kevina Andersona (RPA) 6:4, 3:6, 6:3 i awansował do ćwierćfinału Miami Open presented by Itau  - dla Szkota jest to 500 zwycięstwo w karierze w turniejach rangi ATP World Tour, przez co stał się pierwszym w historii Brytyjczykiem, który wygrał w karierze co najmniej 500 meczów.

„Zagrałem słabo w jednym swoim gemie serwisowym w drugim secie, ponieważ zacząłem się trochę spieszyć. W trzecim secie stworzyłem sobie wiele szans i możliwości i lepiej serwowałem.” – powiedział po meczu Andy Murray.

Przeciwnikiem Szkota w ćwierćfinale będzie Austriak Dominic Thiem, który pokonał Francuza Adriana Mannarino 7:6 (5), 4:6, 7:5 – dla Austriaka będzie to pierwszy w karierze ćwierćfinał turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000.

Rozstawiony w turnieju z numerem 8 Czech Tomas Berdych awansował do ćwierćfinału Miami Open presented by Itau po zwycięstwie nad Francuzem Gaelem Monfilsem  - Francuz przy stanie 3:6, 2:3 poddał mecz ze względu na kontuzję, której doznał przy upadku.

Przeciwnikiem Czecha w ćwierćfinale będzie Argentyńczyk Juan Monaco, który pokonał Hiszpana Fernando Verdasco 6:3, 6:3.