WTA Katowice: Awans Cornet oraz Koukalova

Cornet Dubai 3

Alize Cornet oraz Klara Koukalova awansowały do ćwierćfinału Katowice Open.

Rozstawiona w turnieju z numerem 2 Francuzka Alize Cornet pokonała Słowenkę Polone Hercog 4:6, 6:1, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału Katowice Open – dla Francuzki jest to już siódmy z rzędu wygrany mecz na kortach twardych w katowickim Spodku (Alize Cornet triumfowała tutaj w zeszłym sezonie).
„To był wielki mecz, a Polona grała bardzo dobrze. Po przegraniu pierwszego seta, czułam powrót energii – psychicznie i fizycznie byłam gotowa na walkę do samego końca. Kocham ten turniej, a gra w Katowicach zawsze dodaje mi dodatkowej motywacji. Pod koniec zagrałam dobry tenis i jestem zadowolona z tego zwycięstwa.” – powiedziała po meczu Alize Cornet.

Do ćwierćfinału Katowice Open awansowała również Czeszka Klara Koukalova, która pokonała Rosjankę Vera Zvonareva 6:1, 6:4 – dla Czeszki będzie to pierwszy ćwierćfinał WTA Tour od połowy czerwca 2014 roku, kiedy dotarła do półfinału turnieju w s`Hertogenbosch (porażka z CoCo Vandeweghe).