ATP Monte-Carlo: Porażka Janowicza

Janowicz Sydney 1

Jerzy Janowicz przegrał w 1 rundzie z Fabio Fognini i odpadł z turnieju w Monte-Carlo.

Jerzy Janowicz (47 ATP) przegrał w pierwszej rundzie z Włochem Fabio Fognini (28 ATP) 3:6, 1:6 po 57 minutach gry i odpadł z turnieju Monte-Carlo Rolex Masters – dla Polaka był to pierwszy w tym sezonie mecz na kortach ziemnych.

Jerzy Janowicz wystąpił trzeci raz na kortach ziemnych w Monte-Carlo Country Club i odniósł… trzecią porażkę w pierwszej rundzie – z Kevinem Andersonem (2013) oraz Michaelem Llodra (2014).

Dla Fabio Fognini z kolei jest to pierwsze zwycięstwo od połowy lutego, kiedy dotarł do finału turnieju w Rio de Janeiro (porażka z Davidem Ferrerem).

Przeciwnikiem Włocha w drugiej rundzie będzie zwycięzca meczu Grigor Dimitrov – Fernando Verdasco.