ATP Monte-Carlo: Awans Nadala i Federera

Nadal Monte-Carlo 4

Rafael Nadal oraz Roger Federer awansowali do 3 rundy w Monte-Carlo Rolex Masters.

Rozstawiony w turnieju z numerem 3 Hiszpan Rafael Nadal pokonał Francuza Lucasa Pouille 6:2, 6:1 po 69 minutach gry i awansował do trzeciej rundy w Monte-Carlo Rolex Masters – dla Hiszpana jest to już… 53 zwycięstwo na kortach ziemnych w Monte-Carlo Country Club!
Rafael Nadal triumfował tutaj w latach 2005 – 2012, a passa 43 zwycięstw z rzędu została przerwana dopiero w sezonie 2013, kiedy w finale przegrał z Novakiem Djokovicem.
Przeciwnikiem Hiszpana w trzeciej rundzie będzie zwycięzca meczu John Isner – Viktor Troicki.

Rozstawiony w turnieju z numerem 2 Szwajcar Roger Federer awansował do trzeciej rundy w Monte-Carlo Rolex Masters po zwycięstwie nad Francuzem Jeremy Chardym 6:2, 6:1 po 55 minutach gry – dla Szwajcara był to pierwszy mecz od przegranego finału z Novakiem Djokovicem w BNP Paribas Open w Indian Wells.
Szwajcar w przeszłości czterokrotnie dochodził do finału w Monte-Carlo Rolex Masters – w latach 2006-08 porażki z Rafaelem Nadalem, a w zeszłym sezonie ze Stanislasem Wawrinka.
Przeciwnikiem Federera w trzeciej rundzie będzie zwycięzca meczu Gael Monfils – Alexandr Dolgopolov.