ATP Monte-Carlo: Nadal – Djokovic w półfinale

admin
Nadal Monte-Carlo 4

Rafael Nadal oraz Novak Djokovic zagrają w półfinale Monte-Carlo Rolex Masters.

Hiszpan Rafael Nadal (numer 3 w turnieju) pokonał swojego rodaka Davida Ferrera (numer 5 w turnieju) 6:4, 5:7, 6:2 i awansował do półfinału Monte-Carlo Rolex Masters – dla Nadala jest to już 53 zwycięstwo na kortach ziemnych w Monte-Carlo Country Club (triumfy w latach 2005 – 2012)!
„Myślę, że grałem na wysokim poziomie przez bardzo długi czas – prawie trzy godziny. Sposób w jaki zagrałem trzeciego seta, był niesamowity w kwestii tenisowej, fizycznej i psychicznej – w szczególności po przegraniu drugiego seta.” – powiedział po meczu Rafael Nadal.
Hiszpan w tym sezonie triumfował na kortach ziemnych w Buenos Aires (pokonał w finale Juana Monaco).

Lider rankingu ATP World Tour – Serb Novak Djokovic, awansował do półfinału Monte-Carlo Rolex Masters po zwycięstwie nad Chorwatem Marinem Cilicem 6:0, 6:3 – dla Serba jest to już 12 z rzędu zwycięstwo nad Chorwatem!
Dla Novaka Djokovica jest to również 15 z rzędu wygrany mecz w ostatnich tygodniach – Serb w marcu triumfował w dwóch turniejach ATP World Tour Masters 1000 (w Indian Wells oraz Miami).