WTA Stuttgart: Wozniacki – Kerber w finale

Wozniacki Stuttgart 1

Caroline Wozniacki oraz Angelique Kerber zagrają w finale Porsche Tennis Grand Prix.

Dunka Caroline Wozniacki (numer 4 w turnieju) pokonała Rumunkę Simone Halep (numer 2 w turnieju) 7:5, 5:7, 6:2 i awansowała do finału Porsche Tennis Grand Prix – dla Dunki będzie to pierwszy finał rangi Premier od Moskwy (2012) oraz pierwszy finał WTA Tour na kortach ziemnych od Brukseli w sezonie… 2011!
„Miałam swoje szansę, żeby zakończyć mecz w drugim secie, ale ich nie wykorzystałam. Musiałam się pozbierać i zagrać trzeciego seta – nic więcej nie jesteś w stanie zrobić. Wiedziałam, że mam w sobie wystarczająco dużo energii na trzeciego seta, więc starałam się grać jak najdłuższe wymiany i sprawić, żeby moja rywalka dużo biegała po korcie.” – powiedziała po meczu Caroline Wozniacki.

Niemka Angelique Kerber awansowała do finału Porsche Tennis Grand Prix po zwycięstwie nad Amerykanką Madison Brengle 6:3, 6:1 po 58 minutach gry – dla Niemki jest to już dziesiąte zwycięstwo z rzędu w ostatnich tygodniach, po triumfie w Family Circe Cup w Charleston oraz zwycięskim meczu w Pucharze Federacji przeciwko Rosji.