WTA Stuttgart: Triumf Kerber

Kerber Stuttgart 1

Angelique Kerber triumfowała w turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie.

Niemka Angelique Kerber pokonała w finale Dunkę Caroline Wozniacki (numer 4 w turnieju) 3:6, 6:1, 7:5 i triumfowała w turnieju Porsche Tennis Grand Prix na kortach ziemnych w hali w Stuttgarcie – Dunka nie wykorzystała prowadzenia 5:3 w trzecim secie…

Dla Niemki jest to już 11 zwycięstwo z rzędu na kortach ziemnych w ostatnich tygodniach, po triumfie w Family Circle Cup w Charleston oraz zwycięskim meczu w Pucharze Federacji przeciwko Rosji.

Angelique Kerber triumfując w Stuttgarcie, wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w karierze, kiedy w sezonie 2012 również triumfowała w turnieju rangi Premier na kortach twardych w hali w Paryżu, a kilka tygodni temu zwyciężyła również w zawodach rangi Premier w Charleston.

„Było dzisiaj kilka małych rzeczy, które zrobiły różnice. Miałam 5:3 w trzecim secie i sprawy mogły pójść zarówno po mojej, jak również po jej myśli. Ona wykorzystała swoje szansę i mecz poszedł po jej myśli.” – powiedziała po meczu Caroline Wozniacki.

Angelique Kerber za zwycięstwo w Stuttgarcie otrzymała 100,000 Euro oraz samochód Porsche 911 Carrera 4GTS.