ATP Barcelona: Tytuł Nishikori

Nishikori Barcelona 5

Kei Nishikori triumfował w Barcelona Open Banc Sabadell.

Japończyk Kei Nishikori (numer 1 w turnieju) pokonał w finale Hiszpana Pablo Andujara 6:4, 6:4 i triumfował w Barcelona Open Banc Sabadell – Japończyk tym samym po raz drugi z rzędu triumfował na kortach ziemnych w Real Club de Tenis Barcelona i stał się siódmym tenisistą, który obronił tytuł w stolicy Katalonii (po Rafael Nadal, Thomas Muster, Mats Wilander, Ivan Lendl, Ilie Nastase oraz Andreas Gomez).

Dla Kei Nishikori jest to również drugi turniej w tym sezonie, gdzie obronił tytuł wywalczony przed rokiem – po Memphis Open!

„Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, że byłem w stanie obronić tytuł. Myślę, że drugi set był niesamowicie trudny i szczerze mówiąc, nie wiem jak go wygrałem. Wiedziałem, że Pablo jest wspaniałym zawodnikiem – widziałem jego wczorajszy mecz i wiedziałem, że nie będzie łatwo go pokonać. To nie był mój najlepszy mecz, ale najważniejsze jest zwycięstwo w dwóch setach.” – powiedział po meczu Kei Nishikori.

Dla Japończyka jest to dziewiąty tytuł ATP World Tour w karierze.