WTA Praga: Pliskova, Hradecka w półfinale

Pliskova Praga 1

Karolina Pliskova oraz Lucie Hradecka awansowały do półfinału J&T Banka Prague Open.

Rozstawiona w turnieju z numerem 1 Czeszka Karolina Pliskova pokonała swoją rodaczkę Denise Allertova 6:2, 5:7, 6:1 i awansowała do półfinału J&T Banka Prague Open na kortach ziemnych w Pradze – Denisa Allertova wystąpiła w turnieju dzięki „dzikiej karcie”.
„Nie wiem, co się ze mną dzieje, że nie mogę tutaj wygrać meczu w dwóch setach. Straciłam koncentrację w drugim secie i zrobiłam kilka prostych i głupich błędów. Dobrze chociaż, że wygrałam pierwszego seta.” – powiedziała po meczu Karolina Pliskova.
Przeciwniczką Czeszki w półfinale będzie Belgijka Yanina Wickmayer, która pokonała Danke Kovinic (Czarnogóra) 2:6, 6:3, 6:3.

Czeszka Lucie Hradecka awansowała do półfinału J&T Banka Prague Open po zwycięstwie nad swoją rodaczką Klara Koukalova 7:5, 4:6, 7:5.
Przeciwniczką Hradeckiej w półfinale będzie kolejna rodaczka – Katerina Siniakova, która niespodziewanie pokonała rozstawioną w turnieju z numerem 3 Barbore Strycova 6:4, 6:2.