WTA Madryt: Porażki Halep oraz Williams

admin
Halep Miami 1

Simona Halep oraz Venus Williams odpadły w 1 rundzie Mutua Madrid Open w Madrycie!

Rozstawiona w turnieju z numerem 2 Rumunka Simona Halep przegrała w pierwszej rundzie z Francuzką Alize Cornet 6:7(6), 3:6 i odpadła z turnieju Mutua Madrid Open – Rumunka to finalistka imprezy rozgrywanej na kortach ziemnych w Madrycie w zeszłym sezonie (porażka z Maria Sharapova).
Dla Francuzki z kolei jest to czwarte największe w karierze zwycięstwo – Alize Cornet w zeszłym sezonie trzykrotnie pokonała Serene Williams (w Dubaju, Wimbledonie oraz Wuhan)!
„Poszło wspaniale dla mnie – zagrałam niesamowity mecz na korcie centralnym. Pierwszy set był bardzo wyrównany, w którym obroniłam piłkę setową wspaniałym backhandem po linii. Drugi set również był bardzo wyrównany, a ja musiałam być skoncentrowana na każdym punkcie do samego końca.” – powiedziała po meczu Alize Cornet.
Przeciwniczką Francuzki w drugiej rundzie będzie Włoszka Roberta Vinci.

Rozstawiona w turnieju z numerem 16 Amerykanka Venus Williams przegrała w pierwszej rundzie z Białorusinką Victoria Azarenka 3:6, 5:7 i również odpadła z Mutua Madrid Open – był to pojedynek byłych liderek rankingu WTA Tour w grze pojedynczej.
Przeciwniczką Białorusinki w drugiej rundzie będzie Chorwatka Ajla Tomljanovic.