Wimbledon: Serena w 2 rundzie

Williams Serena Wimbledon 2

Williams bez niespodzianek w  rundzie 2

Obecna  jedynka na liście WTA Serena Williams ciągu godziny i 23 minut pokonała kwalifikantkę z Rosji Margaritę Gasparyan wygrywając swoje pierwsze spotkanie 6-4,6-1.

Mimo problemów z barkiem 20-letnia Rosjanka świetnie zaczęła to spotkanie, wychodząc na prowadzenie 3-1 w pierwszym secie. Margarita bliska była break pointa na 4-1,ale zawiódł ją niestety forehand.

Williams szybko odrobiła starty by w drugim secie oddać rywalce tylko jednego gema.

Przypominamy, że Rosjanka jak dotąd nigdy nie wygrała żadnego meczu z rangi WTA, ale podczas kwalifikacji do Wimbledonu  wygrała wszystkie swoje mecze bez starty seta.

Mimo wielkich predyspozycji nie udało jej się przełamać tak doświadczonej zawodniczki i wielokrotnej mistrzyni Wimbledonu jaką jest Serena Williams.

Czy Williams uda się kolejny raz sięgnąć po londyńskie trofeum?