Colombia: Sugita pokonuje lokalną nadzieję

Yuichi Sugita

Japończyk dobrze zainaugurował turniej w Kolumbii.

Tenisowy kalendarz to nie tylko wielkie turnieje i mecze największych gwiazd oraz tzw. starcia tytanów. To także żmudna codzienna praca w celu pięcia się w rankingu poprzez mniejsze rozgrywki. Do takich właśnie należy turniej Claro Open Colombia.

Fakt, że nie jest to turniej najwyższej rangi nie oznacza wcale, że brakuje w nim emocji. Przykładem jest tutaj mecz pierwszej rundy pomiędzy przedstawicielem gospodarzy Nicolasem Barrientosem (293 ATP) i Japończyka Yuichi Sugitą (152 ATP).

Początek spotkania należał do miejscowego zawodnika, który przy wsparciu lokalnej publiczności przełamał przeciwnika w 4 gemie, a później uniknął straty własnego serwisu i ostatecznie wygrał  6-3.

Po niespodziewanej porażce w pierwszej partii Japończyk już do końca spotkania wygrał wszystkie swoje gemy serwisowe co pozwoliło mu dzięki jednemu przełamaniu wygrać drugiego seta 3-6.

Decydujące starcie toczyło się punkt za punkt, a obaj tenisiści konsekwentnie pilnowali własnego podania. Ostatecznie jednak w 9 gemie Sugita przełamał Barrientosa, by za chwilę po swoim serwisie zakończyć decydującego seta wynikiem 4:6 czym uciszył i zasmucił kibiców, którzy zasiedli na trybunach.

Drugi mecz pierwszej rundy, w którym  zmierzyli się Radek Stepanek i Edouard Roger-Vesselin został przerwany z powodu opadów deszczu przy wyniku 3-6, 6-3, 1-1. Największe emocje tego meczu więc dopiero przed nami we wtorek po wznowieniu starcia.

Yuichi Sugita – Nicolas Barrientos 3-6, 6-3, 6-4

Autor: michaldinho

Źródło: atpworldtour.com