ATP Bastad – Janowicz pokonał rywala

Janowicz Wimbledon 2

Janowicz po raz pierwszy w karierze awansował do 2 rundy w Bastad

Polak pokonał kwalifikanta Andreę Arnaboldiego 6-4, 7-5. Włoski zawodnik jest obecnie sklasyfikowany na 165 miejscu rankingu. Do tej pory nie wygrał żadnego turnieju rangi ATP, częściej występował w imprezach rangi Chalenger i Futures. Jerzy Janowicz nie miał problemów ze zwycięstwem, ale trzeba pamiętać, że turniej w Bastad nie jest najszczęśliwszą imprezą Polaka. Nigdy wcześniej nie przeszedł tu przez pierwszą rundę, w tym roku nadrobił zaległości.

Janowicz dzisiaj rozegrał swoje spotkanie, ale część zawodników już wcześniej rozpoczęła rywalizację. Ofensywnie grający Benoit Paire pokonał Szweda Markusa Erriksona. Francuski zawodnik dwukrotnie przełamywał rywala, swoje podanie stracił tylko raz i pewnie wygrał całe spotkanie w dwóch setach 7:6, 6:3. Paire wywierał dużą presję na Erriksonie, gdy ten nie trafiał pierwszym podaniem. Szwed wygrał zaledwie 45% punktów, kiedy musiał korzystać z drugiego serwisu. W drugiej rundzie na Francuza czeka już znacznie trudniejsze zadanie – jego rywalem będzie rozstawiony z „jedynką” David Goffin.

W drugim pojedynku pierwszej rundy zmierzyli się Jao Souza z Brazyli i kolejny Szwed – Christian Lindell. Było to ich pierwsze spotkanie, które nieoczekiwanie wygrał niżej notowany reprezentant gospodarzy. Spotkanie było bardzo zacięte i rozstrzygnęło się w trzech setach. Pierwszą partię wygrał Lindell, oddając swojemu rywalowi zaledwie dwa gemy. Drugi set padł łupem Brazylijczyka, który przełamał swojego rywala i zwyciężył 6:3. Decydująca partia była najbardziej zacięta i zakończyła się wynikiem 6:4 dla Szweda. Lindell gra w Bastad dzięki dzikiej karcie – pierwszy mecz w jego wykonaniu pokazał, że dobrze wykorzystuje swoją szansę.