Konzum Croatia Open-wyniki

Croatia Konzum Umag 2015

Środa była kolejnym dniem rozgrywania turnieju z seri ATP 250 w Umagu w Chorwacji

Odbyły się trzy spotkania, w których nie brakowało emocji i tenisa na wysokim poziomie.

W pierwszym meczu dnia zmierzyli się Dusan Lajovic (119 ATP) i Laszlo Djere (175 ATP). Był to bratobójczy pojedynek dwóch Serbów. W meczu zawodników z drugiej setki rankingu ATP górą był ten bardziej doświadczony czyli Lajovic, który ostatecznie triumfował w dwóch setach 6-3, 6-3 i dość pewnie awansował do kolejnej rundy.

W drugim meczu dnia również zmierzyli się zawodnicy z drugiej setki rankingu. Rakiety skrzyżowali ze sobą Andrey Rublev (190 ATP) z Rosji i Blaz Kavcic (132 ATP) reprezentujący barwy Słowenii. Pierwszy set był bardzo zacięty aż do wyniku 6-6. Tie-break bowiem był już popisem tylko jednego zawodnika- Kavcic wygrał wszystkie piłki i pewnie triumfował do zera. Jego przeciwnik nie zamierzał jednak „rzucić ręcznika” i podjął walkę. Jak się okazało uczynił to bardzo skutecznie ponieważ wygrał seta w stosunku 6-2. Przed trzecią partią wydawał się być w gazie i faworytem do zwycięstwa. Nastąpił jednak zwrot akcji i wyżej notowany Słoweniec udowodnił swoją wyższość wygrywając 3-6 i cały mecz 2-1 w setach.

Zdecydowanie wyższe pozycje w rankingu zajmowali zawodnicy z trzeciego meczu tego dnia. Pod siatką zmierzyli się bowiem Portugalczyk Joao Sousa (51 ATP) i Włoch Andreas Seppi (24 ATP). Mecz niespodziewanie toczył się pod dyktando portugalskiego zawodnika, który nadzwyczaj gładko wygrał 6-2, 6-2. Wynik ten jest istotny dla Jerzego Janowicza ponieważ Sousa jest blisko niego w rankingu (tylko 3 pozycje niżej) i dzięki dobrej dyspozycji w turnieju w Chorwacji może próbować wyprzedzić Polaka. Miejmy nadzieję, że Jerzyk odpowie równie dobrym wynikiem w Bastad i nie trzeba się będzie martwić, że wypadnie z pierwszej 50 zestawienia.

Na wieczór zaplanowany jest jeszcze jeden mecz pomiędzy Fabio Fogninim, a Damirem Dzumhurem. Spotkanie planowo ma się odbyć o godzinie 20.35

Dusan Lajovic-Laszlo Djere 6-3, 6-3

Andrey Rublev-Blaz Kavcic 6-7, 6-2. 3-6

Joao Sousa- Andreas Seppi 6-2, 6-2

Autor: michaldinho