Chorwacki czwartek

Monfils Monte-Carlo 2

Kolejny dzień zmagań Konzum Croatia Open,

to pozytywna wiadomość dla polskich fanów, bowiem Mariusz Frystenberg występujący w parze z Gonzalezem zaznaczył aspirację do zwycięstwa rywalizacji deblowej. Wszystko to za sprawą ćwierćfinałowego triumfu  nad parą Dino Marcan/Antonio Sancic 2-1 (6:1,4:6,10:7).

Jeśli chodzi o grę indywidualną, na obecną chwilę zakończyły się dopiero trzy spotkania, z których jedno przed czasem. Dusan Lajovic nie był co prawda faworytem swojego pojedynku, lecz chyba sam nie spodziewał się przedwczesnej porażki. Na jego nieszczęście zdrowie odmówiło posłuszeństwa i zmuszony był do kreczu. Takie okoliczności sprawiły, iż zwycięzcą rywalizacji Dusan Lajovic – Dominic Thiem okazał się drugi z wymienionych dżentelmenów. Mecz zakończył się przy wyniku 1-3 w  drugim secie, natomiast pierwsza odsłona pojedynku, to gładka wygrana Thiema 1-6.  W innym z ukończonych spotkań doszło do małej sensacji, gdyż rozstawiony z numerem #8 Martin Kližan, przegrał z Austriakiem Haider-Maurerem 0-2 (4:6,4:6).

Dosłownie przed chwilą poznaliśmy rozstrzygnięcie w parze Kavcic – Bautista. Tutaj nie było niespodzianek i turniejowa dwójka, właśnie w dwóch setach uporała się z rywalem 0-2 (1:6, 2:6)

Na tych informacjach nie można zakończyć dzisiejszej obserwacji rozgrywek, bo o godzinie 21:30 na kort wyjdzie Monfils, a on na pewno zadba, by ten wieczór nie był senny.

Autor: Jarosław Stankowski