Wyniki Croatia Open

mariusz

Dzisiejszy wieczór i noc upłynie pod znakiem meczu Mariusza Fyrstenberga

Podczas turnieju w chorwackim Umagu byliśmy świadkami kolejnych ciekawych spotkań.

W pierwszym piątkowym spotkaniu Fabio Fognini (32 ATP) podejmował Joao Sousę (51 ATP). Spotkanie to było bardzo emocjonujące i długo nie można było przewidzieć, który z zawodników awansuje do kolejnej rundy. W pierwszym secie o dwa przełamania lepszy był niżej rozstawiony Portugalczyk, który wygrał 2-6. W drugiej partii losy meczu się odmieniły. Włoch zaczął grać lepiej co pozwoliło mu odnieść zwycięstwo 6-3. Zawodników czekał więc piąty set. Emocje w tym meczu miały się dopiero zacząć. Decydująca partia była bowiem najbardziej wyrównaną, zawodnicy grali gem za gem i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Również decydujący gem pokazał, że tego dnia obaj zawodnicy powinni w zasadzie zremisować. Na ich nieszczęście w tenisie nie ma takich rozstrzygnięć. Bardziej zadowolony z tego był Portugalczyk, który wygrał 6-8 i w całym meczu 2-1.

W kolejnym meczu zmierzyli się Dominic Thiem (26 ATP) i Andreas Haider-Maurer. Byliśmy więc świadkami wewnątrz austriackiego starcia. Pierwsza partia pokazała, że kibice, którzy postanowili wybrać się na kort nie popełnili błędu. Bardzo zacięty set do rozstrzygnięcia potrzebował tie-breaka. W nim górą był niżej rozstawiony z Austriaków, który wygrał 5-7 i w całym secie 6-7. Niestety kolejne sety upłynęły pod znakiem kontuzji Haider-Maurera. Dociągnął on do końca drugiego seta, ale wynik 6-1 pokazał, że ma on jakieś problemy zdrowotne. Ostatecznie postanowił skreczować przy stanie 3-0 w decydującej partii pozostawiając tym samym spory niedosyt wśród żądnej emocji publiczności.

W ostatnim zakończonym meczu singlowym było najmniej emocji. Borna Coric (36 ATP) w dwóch setach (3-6, 3-6) uległ Roberto Bautiscie (22 ATP) z Hiszpanii. Wynik ten był oczywiście sporym zawodem dla kibiców, którzy liczyli na sukces swojego rodaka.

Konzum Croatia Open- wyniki

F. Fognini (32 ATP) – J. Sousa (51 ATP) 2-6, 6-3, 6-7 (6-8)

D. Thiem (26 ATP) – A. Haider – Maurer 6-7 (5-7), 6-1, 3-0 (krecz Haider-Maurer)

B. Coric (36 ATP) – R. Bautista (22 ATP) 3-6, 3-6

Autor: michaldinho