ATP Bastad: Łukasz Kubot w finale

Kubot Madryt 1

A  Zverev sprawcą kolejnej niespodzianki

Młody niemiecki tenisista doskonale czuje się na szwedzkiej mączce. Po trudnym meczu, który trwał dwie godziny i dwadzieścia osiem minut, triumfował nad Thomazem Belluccim. To już kolejny rozstawiony zawodnik odprawiony przez Zvereva. Pierwszy set przebiegał zgodnie z planem Brazylijczyka i zakończył się wynikiem 7:5. Niemiec pokazał klasę w kolejny partiach, wygrywając je 6:4 i 6:2. „On [Bellucci] grał niesamowicie w pierwszych dwóch setach. Musiałem dobrze wejść w mecz i szczęśliwie udało mi się wygrać. Jestem zadowolony z tego wyniku, ale myślę już o jutrzejszym pojedynku” - powiedział młody tenisista. Jest to jego drugi półfinał w turnieju tej rangi, aby powalczyć o trofeum musi teraz pokonać Tommy’ego Robredo.

Hiszpan bez problemu awansował do kolejnej rundy. Paul-Henri Mathieu nie był w stanie dotrzymać narzuconego tempa i gładko przegrał 3:6, 3:6. W półfinale zagra też obrońca tytułu sprzed roku – Pablo Cuevas. Jego przeciwnikiem był pogromca Janowicza, Steve Darcis. Urugwajczyk nie dał szans przeciwnikowi i po dwóch setach, 6:3 6:4, schodził z kortu jako zwycięzca. Dobrą formę utrzymuje też Francuz Benoit Paire, który w drodze do półfinału nie stracił jeszcze seta. W pojedynku z Denisem Istominem wygrał 6:4, 6:2.

Kibiców polskiego tenisa na pewno ucieszyła wiadomość, że do finału turnieju deblowego awansowali Łukasz Kubot i Jeremy Chardy. Ich przeciwnikami była brazylijska para Thomaz Bellucci/ Jao Souza. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 7:6.