WTA Istambuł – ćwierćfinały rozstrzygnięte

Radwanska U Acapulco

Bardzo dobrą formę utrzymuje Urszula Radwańska

która dziś o 15 rozegra swoją walkę o finał imprezy. Dosyć zaskakująco potoczył się mecz Roberty Vinci i Magdaleny Rybarikovej. W pierwszym secie Włoszka całkowicie zdominowała swoją rywalkę i wygrała 6:0. Nie zanosiło się, aby Słowaczka osiągnęła dobry rezultat, jednak potrafiła się podnieść i drugą partię wygrała 7:5. To Vinci nie wytrzymała trudów tego spotkania i ostatni set był już dla Rybarikovej formalnością – zamknęła go wynikiem 6:2. Obie panie miały bardzo wyrównane statystyki – wykorzystały tyle samo szans na przełamanie – po pięć, obroniły też sześć break pointów.

Swój udział w turnieju zakończyła też Francesca Schiavone. Uległa o wiele niżej notowanej Kirsten Flipkens. Belgijka zajmuje obecnie 101 pozycję rankingu WTA, ale była w stanie zamknąć mecz w dwóch setach 6:4, 6:2. Bardzo zacięte spotkanie rozegrały między sobą Lesia Tsurenko i Kateryna Bondarenko. Mecz trwał prawie dwie i pół godziny, pomimo tego, że rozegrane zostały tylko dwa sety. W pierwszym do rozstrzygnięcia niezbędny był tie-break, który wygrała Tsurenko. Druga partia zakończyła się wynikiem 7:5 i wyżej rozstawiona Ukrainka mogła cieszyć się z awansu. Mecz był bardzo nierówny w wykonaniu obu tenisistek. Serwis nie był tego dnia ich najmocniejszą stroną. Tsurenko była przełamywana sześciokrotnie, jej przeciwniczka o jeden raz więcej, co nie zdarza się często w meczu z takim wynikiem.