WTA Stanford – Petkovic bliska odpadnięcia

Petkovic Antwerpia 1

Z turniejem deblowym pożegnała się niestety Paula Kania

Sporo emocji zgotowała swoim kibicom Andrea Petkovic. W pojedynku niemieckich zawodniczek, to wyżej rozstawiona była zdecydowaną faworytką. Jej rywalka, Carina Witthoeft, jest obecnie sklasyfikowana na 54 pozycji rankingu WTA. Mimo to, zmusiła Petkovic do wysiłku. W pierwszej partii szybko na prowadzenie 5-1 wyszła Witthoeft, której gra sprawiała faworytce ogromne problemy. Jednak od tego momentu Petkovic zdołała wygrać cztery gemy pod rząd, wyrównując stan spotkania. Ostatecznie jednak zabrakło koncentracji w kluczowym momencie seta, który niżej notowana Niemka wygrała 7:5. Druga i trzecia partia należały już do Petkovic i kończyły się wynikiem 6:1, 6:3. 17 w rankingu WTA Niemka siedmiokrotnie przełamywała swoją rywalkę i po słabszej grze w pierwszym secie potrafiła wejść na wyższy poziom.

Jej następną rywalką będzie kolejna Niemka – Mona Barthel. W swoim spotkaniu bez problemu odprawiła do domu Kanadyjkę Carol Zhao. Dwa gładkie sety, 6:3, 6:0, wystarczyły, by awansować dalej. Takim samym wynikiem kończył się mecz Madison Keys z Aleksandrą Krunic. Do sporej niespodzianki doszło w meczu Nicole Gibbs i Caroline Garcia. Niżej rozstawiona Amerykanka pokonała swoją rywalkę w dwóch setach 6:4, 7:5. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w rankingu dzieli je aż 90 miejsc.

Trzech setów potrzebowała Alison Riske, żeby pokonać Tatjanę Marię. Po pierwszym, gładkim, secie wygranym 6:2, przyszła nieoczekiwana strata drugiej partii, która kończyła się wynikiem 5:7. Ostatecznie Riske nie dała szans swoje przeciwniczce – w trzecim secie ugrała tylko jeden gem. Swoją rywalkę poznała Agnieszka Radwańska. Misaki Doi wyeliminowała Catherine Bellis po dwóch setach 6:3, 7:6 i teraz zmierzy się z Polką.

Z turniejem deblowym pożegnała się niestety Paula Kania. Wraz z Marią Irigoyen nie dały rady parze Asia Muhammad/ Alja Tomljanovic. Po pierwszym secie wygranym przez „naszą” parę 7:6, przyszły porażki w kolejnych dwóch, a spotkanie zakończyło się ostatecznym wynikiem 6:7, 7:6, 11-9.