WTA:Pierwsze rozstrzygnięcia z Waszyngtonu

admin
city open wta

W stolicy USA rozpoczął się turniej Citi Open w Waszyngtonie.

W pierwszym dniu mieliśmy mecze kilku rozstawionych zawodniczek.

Alize Cornet (5) w pierwszym meczu przy siatce stanęła naprzeciw Belgijce An-Sophie Mestach. O losach pierwszego seta zadecydowało jedno, ale za to kluczowe przełamanie, które wywalczyła Cornet w 6 gemie. Francuzka objęła prowadzenie 4:2 i spokojnie rozegrała seta do końca wygrywając 6-3. Drugi set zaczął się od dominacji wyżej sklasyfikowanej (27 WTA wobec 102 WTA) Cornet, która szybko objęła prowadzenie 5:1. Belgijka postanowiła jednak nie oddać tak łatwo meczu i wygrała dwa kolejne gemy, odrabiając jednego breaka. Niestety dla niej Cornet wygrała później swój serwis i cały mecz 6-3, 6-3

Sklasyfikowana zaledwie dwie pozycje niżej od Cornet Irina- Camelia Begu (turniejowa 6) na swojej drodze w pierwszej rundzie spotkała reprezentantkę gospodarzy Madison Brangle. Pierwszy set przyniósł nam tylko jedno przełamanie na korzyść Rumunki, która wygrała partię 6-4. W drugim secie na korcie istniała już tylko Begu, która pewnie wygrała 6-0 i w niecałą godzinę awansowała do kolejnej rundy.

Najbardziej wyrównany mecz tego dnia rozegrały ze sobą dwie Azjatki: reprezentująca Kazachstan Yulia Putintseva i Japonka Kurumi Nara. W pierwszym secie Nara zdobyła kluczowe przełamanie w decydującym gemie i triumfowała w pierwszym secie 4-6. W drugim secie również jedna strata serwisu okazała się kluczowa. Sztuki tej dokonała w 5 gemie Putintseva. W trzeciej partii Japonka miała komfortową sytuację ponieważ prowadziła 1-4. Przestój w jej grze oraz odrodzenie Kazaszki sprawiły, że o losach seta musiał zadecydować tie-break. Górą w nim okazała się Putintseva i tym samym powiedziała finalistce sprzed roku sajoNara.

Niespodzianką zakończył się mecz pomiędzy grającą z dziką kartą Louisą Chirico z USA, a Brytyjką  Heather Watson. Dwukrotnie wyżej sklasyfikowana Watson przegrała ten mecz bardzo gładko 6-3, 6-0. Z pewnością nie był to udany występ w jej wykonaniu, ale na pewno miejscowej publiczności specjalnie to nie zmartwiło.