WTA Washington: porażka Magdy Linette

Linette Nottingham 1

Bardzo krótko trwała przygoda Polki z turniejem singlowym WTA w Waszyngtonie.

Polscy kibice i niepoprawni optymiści po cichu liczyli, że Magdę Linette stać na przynajmniej nawiązanie równej walki ze Sloane Stephens w pierwszej rundzie turnieju WTA w Waszyngtonie. Niestety waszyngtońska przygoda w singlu dla Polki była bardzo krótka.

Stephens nie zamierzała traktować tego spotkanie ulgowo i od początku kontrolowała przebieg meczu. W początkowej fazie obyło się bez przełamań i obie zawodniczki trzymały swoje podanie. Polka miała jednak szansę na breaka, ale Amerykanka się obroniła. Linette przegrała swoje podanie w 6 gemie, a w 8 Stephens dokończyła dzieła wygrywając 2-6. Trzeci set poszedł już niestety błyskawicznie. Polkę stać było tylko na wygranie jednego gema i ostatecznie poległa zdecydowanie 1-6.

Magda Linette w Waszyngtonie zagra jeszcze w deblu gdzie w parze z Alize Cornet zmierzy się z najwyżej rozstawionym duetem Kudriavceva/Pawliuczenkova.

Podczas turnieju Citi Open swoje pierwsze mecze rozegrały także dwie najwyżej rozstawione tenisistki.

Turniejowa „1” czyli Jekaterina Makarova zmierzyła się z Alison van Uytvanck z Belgii. Nie był to tak łatwy mecz jak można było się spodziewać, ale jednak Rosjanka kontrolowała jego przebieg. W pierwszym secie okazała się być lepsza o jedno przełamanie w kluczowym momencie i wygrała go 7-5. Bardzo podobnie wyglądał drugi set. W decydującym momencie przy stanie 5-5 Belgijka ponownie nie utrzymała swojego podania prezentując tym samym Makarovej awans do drugiej rundy.

Łatwiejszą przeprawę miała druga najwyżej rozstawiona zawodniczka czyli Samantha Stosur. Australijka zmierzyła się z reprezentującą Francję Kristiną Mladenovic. W pierwszej partii zawodniczka z Antypodów była lepsza o dwa przełamania, wygrywając partię 6-2. Drugie rozdanie w tym meczu było bardzo podobne do tego premierowego. Ponownie Australijka była lepsza o dwa breaki i ponownie wygrała 6-2. Było to jednak zaskakująco łatwe zwycięstwo, Francuska nie pokazała pełni swoich możliwości.

Również dwie inne najwyżej rozstawione zawodniczki zameldowały się w kolejnej rundzie. Belinda Bencic pokonała Tereze Smitkovą w dwóch setach 7-5, 6-4. Z kolei Svetlana Kuzniecova również w dwóch partiach okazała się lepsza od kwalifikantki Sanaz Marand wygrywając 6-2, 6-4.