Znamy półfinalistów w Kitzbuhel

Dominic-Thiem-Gstaad

Austriacki turniej wchodzi w decydującą fazę.

Emocje rosną z każdym meczem.

W pierwszym meczu przy siatce stanął faworyt gospodarzy i obrońca tytułu czyli Dominic Thiem. Na przeciwko niego stanął świetnie grający na tym turnieju Albert Montanes z Hiszpanii. Pierwszy set pokazał, że w fazie ćwierćfinałowej żarty się już skończyły. Bardzo wyrównany set zakończył się tie-breakiem. W nim dość łatwo górą był Thiem, który triumfował do 3. Walka w tej partii zwiastowała emocje również w kolejnym secie, a może nawet w trzecim. Niestety apetyty publiczności nie zostały zaspokojone ponieważ przy stanie 3-2 dla Dominica Thiema, Albert Montanes musiał poddać mecz z powodu kontuzji. Publiczność mimo, że była zadowolona z awansu swojego pupila to jednak pozostała z poczuciem niedosytu z powodu niedokończonego spotkania.

Najciekawiej zapowiadającym się pojedynkiem był ten pomiędzy dwoma rozstawionymi zawodnikami. Phillip Kohlschreiber rozstawiony z numerem szóstym mierzył się z turniejową trójką czyli Fabio Fogninim. Pierwszy set nie zawiódł kibiców oglądających ten mecz. Do samego tie-breaka był bowiem bardzo zacięty. Ostatni gem tej partii miał jednak dość niecodzienny przebieg. Kohlschreiber wygrał bowiem wszystkie piłki w nim rozegrane. W drugiej partii widzowie nie musieli czekać na rozstrzygnięcie do 13-stego gema. Niemiec przełamał bowiem Włocha i wygrał 6-4, a cały mecz w dwóch setach.

W pozostałych meczach Nicolas Almagro pokonał w dwóch setach Dusana Lajovicia. W obu partiach decydowało jedno przełamanie. Hiszpan wygrał ostatecznie 6-3, 6-4. W ostatnim ćwierćfinale mierzyli się ze sobą Paul-Henri Mathieu i Federico Delbonis. Nieoczekiwanie górą był kwalifikant z Francji, który pokonał argentyńskiego rywala w trzech setach 6-6, 0-6, 6-3.

W półfinałach zagrają ze sobą: Dominic Theim i Phillip Kohschreiber oraz Paul Henri-Mathieu i Nicolas Almagro. Sensacyjny Francuz nie jest więc bez szans na finał.