Ćwierćfinałowe rozstrzygnięcia w Waszyngtonie

Stosur AO 3

Znamy już półfinalistki turnieju WTA Citi Open na twardych kortach w Waszyngtonie.

Najkrótszą przeprawę miała Australijka Samantha Stosur. Jej mecz trwał bowiem tylko 4 gemy. Przy porwadzeniu Stosur 4-0 jej rywalka, Rumunka Monica Niculescu musiała poddać mecz ze względu na kontuzję mięśni brzucha.

W innych ćwierćfinałach było więcej emocji. Stosunkowo najkrócej trwało spotkanie Sloane Stephens z USA ze swoją rodaczką Luisą Chirico. W obu setach Stephens wygrywała z przewagą jednego przełamania 6-4, 6-4 . Dla Chirico turniej w Waszyngtonie i tak jest wielkim pasmem sukcesów ponieważ odniosła tutaj swoje pierwsze zwycięstwa w głównym cyklu WTA.

Kolejną parę stworzyły: rozstawiona z „1″ Jekaterina Makarova i grająca z „6″ Belgijka Irina-Camelia Begu.  Najbardziej zaciętą partią w tym meczu była ta otwierająca. O jej losach zadecydowało bowiem jedno przełamanie, o które lepsza okazała się Rosjanka. Belgijka w drugim secie pokazała jednak dużo lepszą grę i dwukrotnie przełamała rywalkę, ostatecznie triumfując 2-6. Efektowne zwycięstwo w secie kosztowało Begu chyba zbyt dużo sił, albo mocno podrażniło Rosjankę ponieważ jego przebieg był bardzo jednostronny. Belgijka ugrała ledwie jednego gema i musiała pożegnać się z turniejem.

W ostatnim ćwierćfinale zmierzyły się: kolejna Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa i reprezentantka gospodarzy Christina McHale. Po trzy setowej walce i tie-breaku w decydującym secie lepsza okazała się Rosjanka i to ona uzupełniła stawkę półfinalistek.