Generali Open w Kitzbuhel- tytuł dla Kohlschreibera

Kohlschreiber Halle 1

Turniej należał do Niemca,

który dzięki świetnej dyspozycji zdobył swój szósty tytuł w karierze. Zakończył się piękny sen kwalifikanta Paul-Henri Mathieu.

Mecz fantastycznie zaczął się dla 29-letniego Francuza, który ostatni raz w finale turnieju był w 2009 roku. Świetnie serwował i nie dał Niemcowi nawet cienia szansy na przełamanie. Sam za to dokonał tego dwukrotnie co oznaczało, że pierwszy set zakończył się jego zwycięstwem 6-2.  Serwis Francuza przestał być jego niezawodną bronią od początku drugiego seta. Kohlschreiber szybko odebrał Mathieu jego serwis, wychodząc na prowadzenie 4-1. Po chwili zakończył seta wynikiem 6-2. Po niecałej godzinie gry mieliśmy więc remis 1-1 w setach.

W decydującym secie zacięta walka trwała do stanu 2-2. Wtedy to swoje podanie wygrał Kohlschreiber, a w następnym gemie przełamał Francuza i odskoczył na 4-2. Zdecydowanie podłamało to Mathieu, który nie był w stanie odrobić straty. Ostatecznie oddał swój serwis jeszcze raz i poległ też w całym meczu.

Philipp Kohlschreiber, który w turnieju rozstawiony był z numerem szóstym, pokonał na drodze do finału kilku wyżej od siebie rozstawionych tenisistów. Do roli faworyta urósł jednak po pokonaniu w półfinale turniejowej „1″ i obrońcy tytułu Dominika Thiema. Było to jego szóste zwycięstwo w turnieju ATP w karierze. Dla Francuza był to najlepszy turniej od 6 lat, ale niestety nie udało się wygrać. Trzeba jednak docenić jego świetną grę w tym turnieju.