Connecticut Open: Awans Safarovej i Woźniackiej

Wozniacki Miami 2

Poznaliśmy pierwsze uczestniczki trzeciej rundy

turnieju Conecticut Open, który rozgrywany jest na kortach w New Haven.

Jako pierwsza w kolejnej rundzie zameldowała się Lesia Tsurenko, która bez większych problemów ograła Borborę Strycovą. Ukrainka w pierwszym secie okazała się lepsza o dwa przełamania. Jak się okazało były to jedyne gemy jakie 46 w rankingu Tsurenko oddała sklasyfikowanej o 5 pozycji wyżej Czeszce. Drugi set zakończony rezultatem oznacza, że Ukrainka bez większego wysiłku awansowała już do trzeciej rundy.

Do zawodniczki z Ukrainy dołączyła także Lucie Safarova. Turniejowa 4 okazała się lepsza od Rumunki Iriny Begu, która w rankingu zajmuje 28 pozycję. Pierwszy set rozstrzygnęło przełamanie, które na swoje konto zapisała Czeszka. Ostatecznie set ten padł jej łupem 6-3. Również jedno przełamanie zadecydowało o losach seta drugiego. Tym razem Safarova okazała się lepsza 6-4.

Znamy już jej rywalkę w trzeciej rundzie. W meczu mającym wyłonić rywalkę Safarovej mierzyły się Dominika Cibulkova i Kristina Mladenovic. Faworytką była Francuzka, która w rankingu wyprzedza rywalkę o prawie 20 miejsc. Pierwszy set potwierdził te typy ponieważ Mladenovic okazała się lepsza o dwa breaki. Drugi set był bardzo zacięty. Żadna zawodniczka nie potrafiła odskoczyć skutecznie rywalce i musiały rozstrzygnąć wszystko w tie-breaku. Cibulkova nie dała w tym gemie rywalce żadnych szans oddając jej jedynie jeden punkt. Wyrównana rozgrywka trwała też w trzeciej odsłonie. W kluczowym momencie przełamanie zaliczyła jednak Cibulkova i to ona mogła świętować zwycięstwo i awans.

W zaległym meczu pierwszej rundy grała za to Karolina Woźniacka. Dunka mierzyła się z reprezentantką gospodarzy Alison Riske. Była liderka światowego rankingu zdaje się w końcówce sezonu wracać do formy ponieważ spotkanie to miało bardzo jednostronny przebieg. W pierwszej partii Dunka przejechała się po rywalce „na czysto”. Nieco lepiej Amerykanka wypadła w secie drugim. Niestety dla jej fanów starczyło to tylko do ugrania dwóch gemów.