WTA New Haven: pierwsze półfinalistki w deblu

Davis Nottingham 1

Turniej deblowy na kortach w New Haven wkroczył w decydującą fazę…

Rozstawione z numerem czwartym Julia Goerges i Lucie Hradecka w swoim ćwierćfinale podejmowały Lauren Davis i Alison Riske, które reprezentują gospodarzy. Nie był to tak zacięty mecz deblowy do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Było widać bowiem różnice w jakości gry tego dnia. W pierwszym secie niemiecko-czeski duet okazał się lepszy z przewagą jednego przełamanie 6-3. W drugiej partii przewaga była nieco większa ponieważ o jego losach zadecydowały dwa przełamania. Faworyzowany duet od początku kontrolował przebieg tego meczu i zawodniczki zasłużenie awansowały do najlepszej czwórki.

O miejsce TOP 4 turnieju walczyły też: tajwańsko-chiński duet Chia-Jung Chuang/ Chen Liang i para czesko-amerykańska Eva Hrdinova/ Nicole Melichar. Pierwszy set to całkowita dominacja Hrdinovej i Melichar. Azjatki ugrały w tym secie tylko jednego gema. Nie zamierzały się jednak poddawać. Szybko zapomniały o klęsce w otwierającej partii i kolejną rozstrzygnęły na swoją korzyść 4-6. W decydującym secie ponownie do zawodniczki z Dalekiego Wschodu okazały się lepsze. Zwycięstwo 10-6 oznacza, że awansowały do półfinału co jest dla nich dużym sukcesem.