ATP Winston Salem: znamy półfinalistów

Anderson Delray Beach 1

Poznaliśmy półfinalistów turnieju ATP Winston-Salem Open…

Do kolejnej rundy awansował najwyżej rozstawiony obecnie zawodnik turnieju – Kevin Anderson. Dzięki solidnemu procentowi pierwszego podania, który wyniósł 74% i dziesięciu asom, reprezentant RPA nie musiał bronić ani jednego break pointa. Borna Coric próbował walczyć, zwłaszcza w drugim secie, ale przegrał 6:2, 7:6. Anderson agresywnie grał przy returnie, a Chorwat w pierwszym secie wygrał jedynie 3 punkty z 11 przy własnym drugim podaniu. Całe spotkanie trwało osiemdziesiąt dwie minuty.

O finał powalczy Malek Jaziri, który nieoczekiwanie pokonał Thomaza Bellucciego 6:3, 6:2. Aby wziąć udział w turnieju, Tunezyjczyk musiał przebijać się przez kwalifikacje. Tak dobry wynik jest na pewno sporym zaskoczeniem.

Dzień wolny otrzymał wczoraj Steve Johnson. Jego spotkanie z Yen-Hsun Lu zostało odwołane z powodu kontuzji tajwańskiego tenisisty. Uraz pojawił się już pod koniec wcześniejszego spotkania z Hyeon Chungiem i nie udało się go opanować.

Z Amerykaninem zmierzy się kolejny nieoczekiwany półfinalista. Pierre-Hugues Herbert po trzysetowym starciu pokonał Pablo Carreno Bustę. Wyżej notowany Hiszpan zwyciężył w pierwszym secie 6:4 i w drugim, przy stanie 5:4, serwował, by awansować do półfinału. Francuz w ostatniej chwili odrobił straty i wygrał seta 7:6. Decydująca partia należała już wyłącznie do niego i zakończyła się wynikiem 6:2.

Ze zmiennym szczęście kończyły się występy polskich zawodników w turnieju deblowym. Łukasz Kubot i Daniel Nestor pewnie awansowali do kolejnej rundy, pokonując 6:2, 6:3 hiszpańską parę Pablo Carreno Busta/ Guillermo Garcia Lopez.

Swój udział w zawodach zakończyli jednak Mariusz Fyrstenberg oraz Aisam-Ul-Haq Quareshi. Nie dali oni rady Ericowi Butoracowi i Scottowi Lipskyemu. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 5:7, 10-4.